altkitap – gözleriniz yorulacak

çok uzun süre önce tanışmıştım altkitap’ la. hatta buket uzuner ile tanışmam da altkitap sayesinde oldu denebilir. (elimde buket uzuner kitabı görüpte beni yadsıyan bir öğretmenim vardı vakti zamanında. yakıştıramamıştı bir erkeğin eline buket uzuner’ i. sanki duygu asena kitabı okuyorum. feminist miydi acaba?) buket uzuner’ in kitaplarını yazılı olarak yayınlanmadan önce altkitap’ ta okuyabilirsiniz. sadece buket uzuner mi? dahası da var. ayfer tunç, adnan kurt, özge baykan, murat gülsoy… altkitap arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

altkitap internet üzerinde kitap yayınlayan tek türk yayınevi. yayınlanan kitaplar pdf(adobe portable document format – taşınabilir döküman formatı) formatında (adobe acrobat reader* kullanarak okuyabilirsiniz.) denemeler, öyküler, incelemeler, anlatılar… arşiv oldukça geniş. tabii herhangi bir kitabevi ile karşılaştırılamasa da çok güzel bir oluşum. mutlaka biz kimiz bölümünü inceleyin. aklınıza gelebilecek muhtemel soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizi altkitap‘ a yönlendireyim. son olarak, ben şu sıralar altkitap’ tan ece arar emener‘ in yazdığı “ece’nin hamilelik günlüğü
” nü okuyorum. tavsiye ederim. bununla ilgili de başka bir zaman yazarız. bu vesile ile tüm kadınların ve kendini kadın gibi hissedenlerin dünya kadınlar günü kutlu olsun.