Galaktik baş belası olmayın

Bizim Oscar olarak bildiğimiz ödülleri dağıtan Sinema Filmleri Sanat ve Bilim Akademisi (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences – umarım Türkçe’ye doğru çevirmişimdir.) “Great To Be Nominated” (Mükemmel adaylar / Aday Gösterilmek için Mükemmel) adı altında bir dizi sinema filmi oynatıyor. Beverly Hills civarında oturan varsa The Samuel Goldwyn Theater salonunda mayıs ayı gösterimlerini izleyebilir. Biz de ne yapalım uzaktan haberlerini takip ediyoruz.

Great To Be Nominated serisinde, her yıl verilen akademi ödüllerinde, en fazla adaylığa sahip olmasına rağmen en iyi film ödülünü alamamış filmler gösteriliyor. Bu yıl 23 Nisan, 20 Ağustos tarihleri arasında dördüncüsü yapılan seri hakkında daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz. İmkanım olup da bu gösterimlere katılmayı çok isterdim açıkçası.

Gelgelelim konuya beni dahil eden noktaya. Aşağıdaki kısa filmi internette gezinirken buldum. Film 23 Nisan 2007 tarihinde gösterilen 1977 yapımı Star Wars filminden hemen önce, sinemada film izleme prensiplerini hatırlatmak amacıyla gösterilmiş. Kısa filmin sonundaki maddelerin hemen üzerindeki uyarı çok hoş.

Galaktik baş belası olmayın

Bu arada 2008 de yapılacak 80. Akademi Ödülleri ile ilgili zaman çizelgesi de yayınlanmış. İlgiliyseniz periyodik olarak sayfayı kontrol etmenizde yarar var. Sayfada yazdığına göre takvim değişebilirmiş.