Her şey SEO için! (aka Güncelleme)

Bir süredir karalamalar.net ile ilgilenemiyordum. Bugün biraz vakit ayırmaya karar verdim ve bir kaç geliştirme/güncelleme yaptım. Artık UTF-8 üzerinden yayın yapıyoruz. Tüm yazıları ve yorumları UTF-8 e geçirmek çok zamanımı alacak diye korkuyordum ama ufak bir kopyala yapıştır işlemi ile çok kolay halloldu. Gerekli tüm dosyaları da UTF-8 formatına çevirdikten sonra etiketleme aşamasında ufak bir problem yaşadım ama bu problem sadece UTF-8 ile alakalı değildi.

İkinci bir değişiklik olarak artık yazılara başlıkları ile ulaşma şansımız var. Eskiden adres çubuğunda https://www.karalamalar.net/?p=69 vb şekillerde gözüken adresler artık https://www.karalamalar.net/kamil-koc-web-sitesini-yenilemis/ şeklinde gözükecek. Arama motorlarının daha iyi indekslemesi ve ziyaretçilerin bir yazıya dönüş yapmak istediklerinde tarayıcıların otomatik tamamlama özelliği sayesinde daha rahat erişebilmeleri için güzel bir değişiklik oldu.

Etiketleme sisteminde ufak bir güncelleme, veritabanında bir kaç iyileştirme çalışması da yaptım ve bir sonraki aşama için hazırım. Muhtemelen bir sonraki aşamaya bir altı ay sonra geçeceğim. :)

“Her şey SEO için! (aka Güncelleme)” üzerine 2 yorum

  1. arkadaşım blogunuz olaganüstü güzel ve aydınlatıcı fikir dolu emeginizden dolayı teşekür ederim .Bugün mavikurt isimli arkadaşın blogunda gördüm sizin blogu muhtaşem bir blog başarılarınızın devamını dilerim.
    Not:arkadşaım benimde bir blog var ama ne yapacagımı bilmiyorum nasıl yazı yazılır nasıl yayınlanır blog nasıl düzenlenir bana da yardımcı olabilirseniz memmun olurum .İnsan hiç bir şey bilmesse eli kolu baglanır kalır bende o magdurlardanım yardımlarınız bekliyorum .saygılar sunarım.

  2. evet arkadaslar bu tur blog sitelerde buldugumuz kaynaklar ilerlememizde buyuk katkı sağlıyor

Yorumlar kapalı.