Ne güzel yazıyordum, kazayla geri yaptım her şey silindi.

Sakallarımı kestirmek zorunda kaldım. Hikaye uzun, eğer biraz önce elim bir kaza ile yazmış olduğum o uzun hikayeyi ortadan kaldırmamış olsaydım, siz de fikir sahibi olabilirdiniz fakat olmadı işte. Kaderde yanlışlıkla tarayıcıda geri aksiyonu yapıp yazılan onca paragraf yazıyı kaybetmek de varmış. Hızlı bir şekilde metin alanına tıklayıp ctrl-a, ctrl-c yapmaya çalıştım ama ctrl-c yapamadan bir önceki sayfaya dönmüştü bile.

Bu olaydan çıkarttığımız ders nedir, sık sık “Kaydet ve yazmaya devam et” tuşuna basılmalı. Eğer o tuşa basılamayacak kadar üşeniliyorsa, oturup periyodik olarak “Kaydet ve yazmaya devam et” tuşuna basıldığında yapılan işlemleri yapacak bir AJAX uygulaması yapılmalı. E üşengeçlik varsa serde kolay olanı tuşa basmak.

En sevmediğim şeylerden biri, bir kere yaptığım işin bir şekilde ortadan kaybolması neticesinde aynı işi tekrar yapmak zorunda kalmak. Şu anki ruh halim yazıyı aynı üslupla yeniden yazmayı elvermediğinden böyle bir yazı okuyorsunuz şu an. Umarım kendimi ikna ederim de bir önce yazdıklarımı bir şekilde tekrar yazarım.

Neyse efendim velhasılkelam sakallarım gitti ve ben kendi kendimle bir uyum sürecindeyim. Aynaya baktığımda karşımdakini tanıyana kadar ciddi ciddi bir kaç saniye geçiyor. Bu yazdıklarım da bir kazaya kurban gitmeden hemen yazıyı yayınlayayım. Hadi bana eyvallah.

“Ne güzel yazıyordum, kazayla geri yaptım her şey silindi.” üzerine 10 yorum

 1. YA O ZAMAN Bİ RESMİNİ DE KOYDA BAKALIM BURDAN NASIL OLMUŞSUN DİYE ASKERDEYİZ YANİ GELEMİYOZ DİYE GOREMİYECEĞIZ DE :( BU HAFTA İÇİNDE RESMİNİ SAYFANDA GÖRMEK İSTİYORUZ……

 2. bencede bir remini koysaydında görseydik. ben ist deyimde ne oluyor bende göremiyorum:(

 3. :) inan cok guldum basina gelene ama hirsli olmamana sinir oldum! bende dun arkadasi cagirdim ve winamp ta guzel sarki listesi yapmaya calisiyordum cunku ortak muzik zevklerimiz cok az.. ayrica sarap icilip muhabbet edilecekse muzigin daha da iyi olmasi gerek diye dusundum.. her neyse.. tam olarak hatirlamiyorum ama her seferinde listeyi yapip 3-5 sarki daha eklemem gerekirken liste bir sekilde silindi.. defalarca yaptim artik sinirlerim alt ust olmaya basladi.. sarkilari sec albumleri sirala ivir zivir ve tam bitti derken liste silinsin hayir ya ühühhü olmamaliydi bu :(
  sonra aklima surekli bir sekilde ctrl+s yapmak geldi.. evet inan cok bunaltici bir eylem ama ne yapbilirdim ki baska? hirs iste hiirrrssss!!! :)
  hadi bakalim bekliyoruz yazini sakalsiz ;)

 4. Bende gördüm bende.
  Valla ne söyleyim bakmaktan kendimi alamadım. Pek tuhaf olmuş. Alışık olmadığımızdan mıdır nedir. neyse darısı geri kalan saçlara…. :)

 5. rastgele google da gezınırkn bu stee bastım ve yazdıklarını okudum bende cok merak ettım dogrusu sakalsız nasıl oldugunu=)

 6. Bi insanin sakalsiz halini merak etmek icin sanirim o insanin sakalli halini de bilmek gerekiyor… sizinki ilginc bi merak olmus. bi kac sakalsiz erkek resmi yollayalim da size merakiniz giderilmis olsun. :)

Yorumlar kapalı.