Fatih Durğut ve durgut.com

Uzun süredir aklımda olmasına ve kendisine de sitesini tanıtacağımı söylemiş olmama rağmen, gerek iş yerindeki yoğunluğum gerekse özel hayatımdaki yoğunluğum nedeniyle bu yazıyı yazmaya bir türlü fırsat bulamamıştım. Hazır blogunun altyapısını da WordPress’e taşımışken yazayım. Yazının konusu Fatih Durğut ve yazılım üzerine yazdığı blogu durgut.com.

Fatih 2003’de yazmaya başlamış, yazıları o zamanlar durgut.com altında değil, çeşitli yazılım sitelerinde yer almış. Uzunca bir aradan sonra Mart 2009’da bomba gibi bir geri dönüş yaptı. Mart ayından beri, özellikle video anlatım olarak hazırladığı 200’ün üzerinde blog girdisiyle yazmaya ve anlatmaya devam ediyor. Blogun en çok ilgimi çeken ve hoşuma giden özellikleri; sürekliliği, videolu konu anlatımları ve yazı serileri.

Blogda C# ağırlıklı olmak üzere, ADO.NET, ASP.NET ve Windows uygulamalarının geliştirilmesi, bileşenlerin tanıtımı ve kullanımları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Eksikliğini hissettiğim konu ise, anlatım yapılırken ortaya çıkan uygulamaların örnek uygulama olarak yazılara eklenmemesi. Bu konuyu kendisine sorduğumda, kendisinin de aklında bu konu olduğu ve en kısa zamanda uygulama örneklerinin sitede yer alacağını söylemişti.

Yeni altyapın ve yeni teman hayırlı olsun Fatih. Gaz kesmek yok, aynı hız devam!