Kamil Koç web sitesindeki olumsuz deneyimlerim

Tatil planımızın ulaşım aşamasında, otobüs ile seyahat için çeşitli firmaların web sitelerinden bilgi topluyordum. Ulusoy‘un web sitesinden ihtiyacım olan bilgileri aldıktan sonra diğer alternatiflere yöneldim. İkinci tercihim Kamil Koç oldu ve sitelerine girdiğimde sol taraftaki menünün istediğim bölümlere hızlıca yönelmemi sağladığı için ilk başta takdirimi topladı. Fakat ilk dakikalarda attığı bu gol maçı almasına malesef yetmedi.

Yedikleri ilk gol YolKart uygulamasından. Otobüs bilgilerini sorgulayabilmem için YolKart adını verdikleri bir sisteme üye olmam gerekiyormuş. YolKart üyesi olabilmek için de Kişisel bilgilerimden tutun da Meslek bilgilerime kadar bir çok bilgiyi doldurmam gerekiyormuş. Sürekli müşterilerine YolKart üyelik sistemiyle özel avantajlar sağlıyor olsalar sistem gayet makul bir sistem olacak fakat ilk kez kendilerini seçecek bir müşteriye böyle bir dayatma sunmaları beni rahatsız etti. Ayrıca bir günlük otobüs seferlerini sorgulamak için uzun uzadıya form doldurmak hamallıktan başka bir şey değil. Tüm bunların ötesinde kişisel bilgilerimin ne amaçla kullanılacağına dair hiç bir bilgi yok. YolKart nedir? Ne işe yarar? Bu bilgileri neden alıyorsunuz? İşte tüm bunlar Kamil Koç’un yediği ilk golü hazırlayan etkenler oldu.

İkinci gole gelelim. Web sitesi Firefox ile uyumlu değil. YolKart üye başvuru sayfasında istesem de başvuru formunu dolduramayacağımı gördüm. Evet sitenin altında bir ibare var: “Bu site en iyi IE 5.0 ve üzeri versionlarda çalışır.” ama ben bu ibareden sitenin diğer tarayıcılarda da çalışabildiğini, IE 5.0 ve üzeri ile daha güzel çalışacağını anlıyorum açıkçası. İçimde ufacık bir istek kaldıysa da karşılaştığım görüntü (birbirine girmiş form elementleri) yüzünden o da yok oldu. Kamil Koç ikinci golü de böyle yedi. (Sonradan farkettim ki sitenin menüsü Firefox’da düzgün görüntülenemiyor. Tıklamama rağmen hiç bir şey olmayan menü seçenekleri meğer sağa doğru başka bir menünün açılması içinmiş. Sayfayı Internet Explorer ile gezdiğim zaman anladım. Internet Explorer ile de menü düzgün görüntülenemiyor. Örneğin Sefer ara/Rezervasyon sayfasında açılır menü sağa doğru açıldığında form elementlerinin altında kalıyor. Web sitesinde düzeltilmesi gereken çok şey var.)

Üçüncü golü ise çok daha küçük bir ayrıntıdan yediler. Sefer ara/Rezervasyon sayfasında Sefer Tarihi geleceğe yönelik olacağına geçmişe yönelin. Gerçekten 2004’deki bir seferi sorgulayan var mı acaba? Benzeri bir çok sitede bu tip bir rezervasyon sayfasında karşınıza çıkacak formda tarih bilgisi otomatik olarak o günün tarihi ile doldurulur. Kamil Koç ise biraz geride kalmış. Siz bir karayolu taşımacılık şirketi olsanız sefer arayacak bir kişinin geçmiş tarihte sefer arayacağını düşünür müsünüz? Muhtemelen hayır. O zaman tarih bölümünde en azından bugünün bilgisinin seçili olmasını beklerim. Muhtemelen planladığım seyahat de yakın gelecekte olacağından içinde bulunduğum yıldan daha eski yılların formda olması bana bir şey ifade etmez.

Geçtiğimiz günlerde bir gazetenin pazar ekinde Kamil Koç hakkında okuduğum yazılar firma hakkındaki görüşlerimi olumlu yönde oldukça etkilemişti. Bugün de tatil planı için araştırma yaparken, araştırmamda ikinci sıradaydı. 3-1’lik skordan sonra artık Kamil Koç’un yeri oldukça aşağılara indi.

Bu yazının bir kopyasını kendilerine de göndereceğim. Bakalım nasıl bir cevap alacağım.

“Kamil Koç web sitesindeki olumsuz deneyimlerim” üzerine 71 yorum

 1. Az önce Kamil Koç Dolmuşları – Gizli Müşteri başlıklı yazımı yazarken, Kamil Koç’un sitesine girmiştim ve senin beğendiğin o menünün FireFox’da çalışmadığını görerek “Hay sizin yapacağınız işe” demiştim. Yazıyı bitirip yayınladıktan kısa bir süre sonra senin blogunda bu yazıyı görmek ilginç, demek ki ikimizde aynı anlarda Kamil Koç’tan dert yanıyormuşuz. :)

  Ben yazımın sonunda Kamil Koç’la bir daha yolculuk yapmayacağım demiştim, senin baştan bu kararı vermene sevindim. Internetin faydaları işte. :)

 2. Tesadüf işte, Evren’de aynı konuya değinmiş. Soruman‘da Kamil Koç Dolmuşları – Gizli Müşteri – 14 Haziran 2006 başlıklı bir yazı yazmış.

  Yazının sonunda belirttiğim gibi e-posta yoluyla bu yazıyı Kamil Koç’a da gönderdim. Üzerinden iki gün geçmesine rağmen konuyla ilgili herhangi bir geri dönüş yapmadılar.

  Benzer şekilde Nilüfer Turizm web sitesinde bulduğum bir güvenlik açığını kendilerine bildirdiğimde hemen ertesi gün cevap aldım. (Keşke cevaplayan bilgi işlem bölümünden birisi olsaydı dedirten bir cevap ama en azından cevap verdiler)

 3. Kamil koçla daha önce hiç yolculuk yapmadığınız belli arkadaşlar!!!lütfen bu kadar önyargılı olmayalım sanırım şu aralr 80. yılını kutlayan köklü bir firma 80. yılı deviren daha kaç firma var sorarı size neyse web sayfasında yaşadığınız bir iki lumsuzluk nedeniyle bu kadar acımasız olmayın bence deneyin cidden müşteri memnuniyeti koç ta ilk sırada yer alıyor heleki vıp araçları var aman deneyin uçaka neymiş diyeceksiniz:))bende iyi reklam yaptım ama….

 4. 02 07 2006 tarihinde Antalya dönüşümde seyehat halinde iken 16 kk …… (plakası bende)Kamil Koç aracındaki bütün çöpleri Kütahya Altıntaş kavşağında yola önümde boca etti.Telefon ile şikayetimi ilettim .Bekliyorum .

 5. mücahid bey, yazımda da belirttiğim gibi bu yazının aynısını Kamil Koç’a da gönderdim ve kendilerine bir cevap hakkı tanıdım. Peki sizce olumlu ya da olumsuz bir cevap alabildim mi? ben cevap vereyim. Hayır. Evren arkadaşımla birbirimizden habersiz yaklaşık aynı zamanlarda Kamil Koç hakkında yazı yazmışız. Ben sadece web sitelerinde yaşadığım olumsuz deneyimlerimi paylaştım. O ise yolculuğu sırasında, yani direkt olarak Kamil Koç’un alanında hizmet alırken karşılaştığı olumsuz deneyimlerden bahsetmiş. Hemen sizin yorumunuzdan sonra da Ali bey kendi olumsuz görüşünü belirtmiş. Hala görüşlerimize “önyargı” mı diyorsunuz? Firmanın alanında 80 yıldır hizmet veriyor olması tüm bu olumsuzlukları silip atmalı mı?

  Siz bu yazıyı google’da Kamil Koç aratarak bulmuşsunuz. Yani bu yazı bu kadar kolay ulaşılabilecek bir durumda. Ayrıca kendilerine bu yazıyı elektronik posta olarak da gönderdim. 80 yılda müşterilerini dinlemeyi öğrenememişler sanırım.

 6. Benimde fikrim kamil koçun rakipleri boss,ulusoy,varana göre çok eksiği olduğudur.Ulusoy,Boss’ta 3 adımda bilet dahi alabiliyorsunuz.
  1-Fakat kamil koçta cuma günü rezervasyon için baktığımda rezervasyon yaptırmaya tıkladığımda ‘şu anda yoğunluk nedeniyle hizmet veremektedir’ yazıyordu.Çılgına döndüm cuma aksam gideceğim sefere yer varmı diye online bakamadım…kötü
  2-3>4 yani rahat yolculuk 3 koltukla seyahatte yeni geçmiş diye duydum hayırlısı olsun…:) iyi
  3-2004’e ait rezervasyonlara bakmak rakiplerine göre + tabi bunu atlamamak lazım.Rakiplerinde böyle bir şey görememzsiniz :D

 7. Bir haftalık güzel bir tatilin ardından erdekten dönerken sizinle yaşadıklarımı paylaşmak istedim çünkü çok garip olmaması gereken bu olaya umut ederim ki hiç bir yolcu karşılaşmaması gereken bir durum erdek otogarından son anda yetiştigim 13.45 bursa otobüsüne binmek üzereyiz erdekteki kamil koç yazıhanesi siz geçin istediginiz koltuğa oturun bilet içerde keserler dediler ve kalmak üzre olan otobüsteki yerimizi aldık 7-8 nolu koltuklarımıza 22-07-2006 tarihli 13.45 bursa istikametine giden 16 TB 554 PLAKA Nolu araca bindik bandırmaya geldigimizde bizim oturduğumuz yere bilet kestikleri için yerimizden kaldırıldık ve diger boş olan başka bir koltuğa oturduk ve yine kaldırıldık otobüs kalkana dek bu boyle tam 3-4 kez tekkerrür etti sinirlenmemek elde değil
  olacak gibi degil mavini aramaya başladım çünkü ellerinde bandıma yazıhanesinden bilet almış şahıslar haklılar bir bakıma oysa ben bir hak taleb edemiyorum ve mavine bu kargaşaya bir son bulmasının yeterince şahıslarla girmiş olduğun söz düellosunda istemedende olsa bir hak taleb edemiyorum haklı iken haksız durumda olan ben ve eşim elimizdeki eşyalarla habire yer değiştiriyoruz mavin ise tek cevapla erdekten sizi bildirmemişler siz şöyle 31-32 no lu koltuğa oturun dedi ve 35 kişilik otobüsün en arka beşlisinde süratlar bir karış asık bursa karacabeye geldik şimdi söz sizin sayın kamil koç çalışanları merakla bekliyorum ne gibi bir benim mahduriyetimi gidere bileceksiniz inanın çok endişeliyim burda tüm suç erdek yazıhanesindeki kişilerin hatasınıda zavallı mavin ve şöfor arkadaşın çekmesinide istemiyorum ama çokta merak ediyorum benim mahduriyetimi nasıl karşılayacaksınız bildigimiz gibi ÖNCE KAMİL KOÇ VARDI Bakalım hala böyle KAMİL KOÇ hala varmı ne kadar duyarlısınız inanın çok merak ediyorum hadi bakalım görelim Önce kamil koç vardı ve her zaman da kamil koç olsun ve tüm türkiye kamil koçla bir ilke değil her zaman ilklerin öncülüğünde yer alsın hepinize iyi çalışmalar sevgili kamil koç çalışanları bol neşeli iyi seyahat ve bol kazançlar sevgilerimle Meriç PINARLI…karacabey-bursa

 8. ben 2 3 gündür onlineden seferleri öğrenmek istiyorum rezervasyon yapmak ama hep olumsuz yanıt karşıma çıkıyor ama öteki rakiplerin onlinesinde hereye ulaşmak daha kolay o yüzden kamil koçunda bu eksikiğini tamamlamasını ve misafi kaybetmemesini isterim.

 9. Benim yaşadığım deneyim THY’de. Bilirsiniz bilet saatinizi değiştirdiğinizde saatine göre ya ödeme yada iade yapılır. Ben de bayram için aldığım biletimin saatini değiştirdim. Bilet Axess ödül bileti. Aynı ödül biletinde değişiklik yaptığında kardeşimde ödeme almıştı. Müşteri hizmetleri telefonda saatimi değiştirirken iade alabileceğimi söyledi ben de buna istinaden cumartesi günü Taksim THY satış ofisine giderek 1,5 saat sıra bekledikden sonra bana söylenilen biletin ödül bileti olmasından dolayı iade olamayacağıydı. Daha önce kardeşimin aldığını ve müşteri hizmetlerinin bu şekilde bilgi verdiğini söylediğimde gayet kuğul bir şekilde “yanlış bilgi verilmiş, şikayet edebilirsiniz” şeklindeydi. Kaybettiğim saatemi kızayım, verilen bilgideki çelişkiyemi. THY’nin web sayfasına şikayet maili gönderdim fakat dönen olmadı :(…
  Böyle bir kurumda bunu yaşarsak, diğerlerinden hiç hizmet beklememek gerekir…

 10. arkadaslar ne bu halımız dokudugumuz her kısı aglıyo bırı memnunuz demezmı ya :))

 11. hatasız kul olmaz. ben kamil koçtan memnunum. size ve herkese yolculuklarında kamil koç u kullanmasını tavsiye ederim

 12. kamil koçu tek gecerım arkdaslar ozellıkle vıp aracları ve musterıye verılen hızmet sınırsız hasetınızden catlayın emı :)

 13. Kamil Koç’u “ES” geçerim arkadaşlar bu kadar saygısız elemanlar çalıştırdığı için müşteriye ilgisiz davrandıkları için özellikle İstanbul B……. bürosu bukadar saygısız elemanlar çalıştırdığı için ben bu şirketi es geçerim yazık 80 yıllık kuruluşun düştüğü duruma eski Kamil Koç bence Ulusoy’dan farkı yoktu ama artık bitmiş bu şirket yazık..

 14. arkadaşlar bende kamil koç firmasına güvenirdim ve devamlı seyahat ederdim ancak 1 hafta önceki seyahatımda bilet saatime 1 saat geciktim gediğimde özür dileyerek 1 saat sonraki otobüse binmeyi istedim ancak biletiniz yandı yeniisini almak zorundasınız dediler ve çok ağrıma gitti. Bununla birlikte adam şef dedikleri çay ve sigara içiyordu rahat rahat etrafa laf yetiştiriyorlardı. ilgi yok burunları kalkmış bunların tamam patronlar kurumsallaşmak istiyorlar ancak işçiler çok afedersiniz sı…yor batırıyor böyle hiçbir yere gelinmez umarım işlerini iyi takip ediyorlarsa bu yazıların hepsini adam akıllı okurlar ve adam gibi şef ler seçerler…

 15. merhabalar ben kamil koçtan antalya’ya 17:30’da kalkmak üzere bilet aldım ve trafiğin yoğunluğu nedeniyle 5 dakika geç kaldın 17:35 geçe yazıhanenin önündeydim. bana otobüsün hareket ettiği söylendi ve akşam seferinde yer olmadığı söylendi ertesi gün sabah 08:00 de yer olduğu söylendi ama tekrar ücret talebinde bulundular. Bileti iade etmek istedim fakat iade olamayacağını söylediler. Ben itiraz edince otobüsü kaçırmasaydın bu bizim sorunumuz değil diye cevap verdiler. Teyzemle birlikte saat akşam 22:00 ye kadar bekleyip metro turizmle gönderdim Koskoca kamil Koç’ firmasının benim otuz ytl’me ihtiyacı varsa kamil bey gelsin ben ona bir 30 ytl daha vereyim. sanmıyorum bu mesajımı okuyacaklarını çünki bunlar sonradan görmeye benziyor adam gibi adam olmak gerekiyor ve yanındaki çalışanlarada adamlık öğretmek gerekiyor. unutmayın sayın kamil koç turizm boğazınızdan geçen her lokma ve ailenizin her ihtiyacı bizden aldığınız paralarla oluyor nankörlük yapmayın. bu firmadan memnun olan şahıslara da bir sözüm var yalakalık yapmayın başınıza benim olayım gibi bir durumla karşılaştığınız zaman yüzünüzün ifadesini görmek isterdim. bunungibi firmaların gözü cebimizdedir. ama bu bir kere olur bir daha kamil koç firması bedava bilet verse o firmaya asla binmem daha önce söylediğim gibi erkeklerse bu mesajımı okur ve cevap yazarlar. bunların aldığı nefes bizim için zarar bilet zararına girdiğim gibi onlara mesaj yazacağım diye dahada masrafa giriyorum. kamil koç firmasına hakkımı helal etmiyorum inşallah o 30 ytl fazlasıyla çıkar benim daha fazla yazmama gerek yok. ama bu işler avrupaya uygun olacaksa bu sadece son model araçlarla olmuyor personelini eğit yoksa bu işi laikiyle yapan firmaların adını karalama…………

 16. tabi kimse işin içinde olmayınca anlayamaz zaten…mesela biletini almışsın saati var ama o saatte gelmedin ne olcak yerin boş gidecek ama önceden iptal ettirsen oraya başka bi vatandaş oturup ihtiyacını giderecek…sonra ağlarsın bi daha para istediler diye canım…kimseye zorla vermiyorlar bileti ihtiyacı olan alıyor zaten ama güven arıyorsan da kamil koç 10 numara bi firma…bi diğer konuda biletsiz otobüse binersen yerinden de kalkarsın ayakta da gidersin bilet almadan binme o zaman otobüse senin için sorun olmasın…kamil koç ta çalışan arkadaşlar da zevk için çalışmıyorlar hepsi ekmek parası için çalışıyor onlara da saygılı olalım…yolculuk esnasında herkes kafasına göre yer değiştirip bi de uyuya daldıysa yolcu sonra beni unutmuşunuz muamelesi yapıyolar ya tirt oluyorum…kamil koç taki ikram hiç bi firma da yok ki uçaklar dahil…cola,gazoz,light cola-gazoz,meyve suyu (elma,vişne,kayısı),kek,cin,tutku,eti form,crax,çorba,çay (ıhlamur,yeşil çay,kuşburnu,papatya),cafe (3-1 arada ,sade),olips şeker ve su hangi firma da var bu seçenek he var mı?

 17. Ben bütün yolculuklarımı Kamil Koç’la yaparım.Sanırım problemler personelin yetkililer tarafından yeterince denetlenmemesi ve haklı şikayetlere gereken ilgiyi göstermemeleri..Benimde zaman zaman yaşadığım olumsuzluklar oluyor ama verilen hizmet gerçekten iyi olduğu için hala Kamil Koç’la gidiyorum.Bakın kızımın başına gelenlere ve şikayetime aldığım yanıta…Kızımı İstanbula ilk götürdüğümde Ataşehir terminalinde indik ve inince hemen oraya taksi durağı görevlisi geliyor (zaten ufak bir yerleride var orada)sizi taksiye bindiriyor.Gündüz 7,30 da bindim gece tarifesi aldılar.Ne kadar çeşitli yerlere telefon açtıysam tamam iletiriz dediler o kadar.İkinci kez kızım için çağırdıkları taksi o kadar kötü kullanmışki arabayı kızım çok tehlike atlatmış.Karşı şeride geçmiş zikzak çizmiş adresi bulamamış ensonunda kızım yurda zor güç varmış.4 milyonluk( artık biliyoruz) ücreti hadi gece tarifesi olsun 10 milyon al…Hayır 30 milyon lira istemiş.Sabahın 5 inde pazarlık pazarlık 15 milyona razı etmiş…Halkla ilişkiler sorumlusu(sorumsuzumu desem)benimle öyle bir konuşması varki anlatamam.Neden kızım plakasını almamış yetişkin bir insan bunu düşünmezmiymiş?Peki öyle bir durağa acenta yer açtırıyor neden bizim tanıdık durak deniliyor veya neden ikaz etmiyor dedimse de faydası olmadı…Müşteriye hiçbir nezaket gösterme yok… aradığıma bin pişman olarak kapatmak zorunda kaldım…Bursa şubesinde ismini tam hatırlayamadığım bir görevliydi..Bence Kamil Koç’un adını bunlar karalıyorlar.Tabii iyi bir yönetici koymamalarıda sahiplerinin hatası…Müşterinin şikayetine kesinlikle tahammüllü değiller….Bunun haricinde güvenli ve ciddi bir firma hakkını da vermek lazım….

 18. bir şikayettim var 11 mayıs günü bozüyükten burdura binen kız arkadaşım muavin tarafından sürekli rahatsız edilmiştir sonra da resmiyle birlikte ev telini vermiştir arkadaşımda resmini yırtarak ev telini bana verdi ismini bilmiorum ıspartalı olduğunu sölemiş

  Veli nimetiniz olan yolcularınızdan genç bayanlara hep böle mi davranılır bu ahlaksızlıklara ders verecekmisiniz
  İŞTE O AHLAKSIZIN VERDİĞİ TEL NOSU:*** ** ** bozüyükten 11 mayıs 2007 de saat:15:30 sularında burdur antalya istikametine geçen aracınız için geçerlidir

 19. :)…ben tüm yolculuklarımı KAMİL KOÇ’la yapıyorum ve hiç de servis memuru arkadasların bi münasebetsizliginle karsılasmadım ve gayet sempatik erkekler her zaman güler yüzlü olmaya calısıyorlar zor olsa da…ben herkese KAMİL KOÇ’u tavsiye ederim arkadaslar ve calısan personele de hak vermelisiniz.cünkü onlar yolcuların daha iyi yolculuk yapmasını ve ihtiyaclarını giderebilmek için calısıyorlar bunu unutmayalım…hepinize sevgiler…:)

 20. bu bir SKANDAL!!! cuma akşamı gece 12 de otobüs ataşehir den kalkacak deniliyor…pendikten servis kalkıyor ve ataşehire yolcuları getiriyor…ancaaaak…ortada otobüs denilen bişey yok…meğerse otobüs ESENLER deymiş..ama yolcular müneccim olduğuundan bunu zaten bilirler dimi!! ne sözlü olarak bir bilgi nede yazılı olarak bilette böyle bir bilgi yok! ataşehirden bir servis göya esenlere çanakkale yolcularını götürmüş..ama bu bilgi ne bilet alınırken nede yolcular ataşehire geldiklerinde söyleniyor..dalavere dönüyor..gece 12:30 ortada in yok cin yok…erkek kardeşim gecenin o saatinde cebinde üç kuruş parayla ve taksiyle eve tekrar dönmek zorunda kalıyor..oradaki görevli umursamadan yok abi otobüs gitti deyip sallıyor…YAZIKLAR OLSUN!! HARAM OLSUN!! kardeşim öğrenci olduğu için yanında çok az parası varmış ve taksi şöförüyle 30 ytl ye anlaşıp gelebiliyor…gecenin o saatinde bir bayan ne yapabilirdi..yada başına ne gibi kötü şeyler gelebilirdi…sorarım size…bide şirket yolcuların cebini alıyorki bilgi vermek için…yalaaan.formaliteden bir cep alıyorlar…yolcu nerde,noldu,geldimi öldümü…bu cep telefonu niye alınıyorki ozaman!!! ÇANAKKALEYE TRUVAYLA GİDECEKSİN….KAMİL KOÇ ZİHNİYETİ NE YAZIK Kİ İNSAN TAŞIDIĞININ FARKINDA DEĞİL!! YAPTIĞI HİZMET SADECE BUGÜN GİT YARIN GEL,YÜRÜ ANCA GİDERSİN VE SALLA GİTSİN! HİZMETİDİR…
  ASLA VE ASLA ANNENİZİ BABANIZI KARDEŞİNİZİ KIZINIZI VE TÜM SEVDİKLERİNİZİ KAMİL KOÇA EMANET ETMEYİN ARKADAŞLAR!!! ÇÜNKİ BUNLAR İNSAN NEDİR BİLMİYORLAR…ULUSOY,VARAN,TRUVA…HELAL OLSUN ADAMLARA…lütfen bu yaşadığımız olayları ciddiye alın…bugün bana yarın sana…

 21. kamıl koctan hiç memnun deilim.ben bi bayanım ve bindiğim kamil koç otobusu benı termınalde bırakıp gıttı.savunmaları 15 dakıka beklemıs olmaları.fakat karsıdakı ınsanın rahatsılanabılecegını hıc dusunmuyorlar.kalıtelı bır markayı dıye hava atan sı kamıl koç yetkılılerıne seslenıyorum.ınsan hayatı markayla satın alınamas.sıı yapmıs oldugunu bu hareketten dolayı kınıyorum.kalıtelı olmadıgınııda bır kere daha ıspatlamıs oldunu

 22. şimdi arkadaşlar siz bilet alacaksınız saatinde gelmeyeceksiniz ve firma size bilet ucretini iade edecek yok oyle birşey saatinde geleceksin arkadaş sonuçta o bilet sozleşmedir ve altında imzan vardır yarım saat once çıkacaksın adam gibi saatinde geleceksin sonrada 30 ytl için zır zır ağlamayacaksın çok iyi yapmışlar,ve şu 15 dk bekleyip giden otobus hakkında yorum yapan arkadaşa sesleniyorum ne yapsaydılar 45 yolcuyu senin için 1 saat orada bekletseydilermi bunumu bekliyor lutfen saçmalamayın milletin işi var gucu var kamil koç otobusleri saati geldimi kalkar reis-i cumhur olsanız farketmez.

 23. merhaba;
  ben firamnızda ikinci kez yolculuk yapıyorum ama inanın hiz kalitenize herhangi bi yorum yapmayarak yanlızca ciddi anlamda kurumsallaşmış büyük bir turizm firması olarak eksikleriniz olduğunu ve bu eksileri tamamlayıcı olarak kendinizi tamamlamanız gerektiğini belirtmek isterim. örneğin ben balıkesir burhaniye gemi yatağı durağından otobüse binmek istedim ancak firmanızın söförü sayesinde karaağaçta binmemiz gerktiği konusunda ısrarla yanıt alım söylemiş olduğum durak yani yemi yatağı durağı yanlızca bi durak ileride bakın geride demiyorum söylemiş olduğum yertde insanların araç problemleri var taksi b,ile bulunmazken gece yarısı bi bayan olarak otobanmda yüreminin zorluğunu firmanızdan aldığın biletlşe birlikte ikinci kez yaşadım umaraım bu sorunun çözümü tarafınızca giderilerek hiz kalitenizin vizyonunuz açısınından sizi tamamlamış olur.

 24. arkadaşlar kamil koç hakkında çok acımasız konusuyosunuz . adamlar ellerindne geleni yapıyolar.bu kadar insafsızca davranmayın.bi arkadaş yazmıs bi saat geç geldim biletin tandı dediler.tabi yanar biletin.çünkü otobüse faturası ödeniyo sen geç kaldıysan personlein sucu ne ki.o zaman vaktinde gelmeyi bileceksin.ben her hafta kamil koçla yolculuk yapıyorum ve gayet memnunum.helal olsun kamil koç maşallah kamil koç

 25. bence süper olmuş benim abim orada çalışıyor süper diyovallaaa

 26. siz kamil koç harikaaaaa bence bendebüyünce ornın hostu olacam abim ornın hostu benim adım dogan abim yasin mERt çokgüzel olmuş vallllaaa

 27. oncelıkle kamil koc fırmasını karalamdan once bence kendınızı bi kendinizi ön plana alın ön yargıda bulunmak yerine ilk önce personelleri düşünün kimse bu işi zevk için yapmıyo malesef gecenin bi yarı hosttan su isterken kendinizide bi onun yerine koyun o personeller uykusuz yorgun var don sıralardan donuyo 46 tane yolcuyla ugrasmak sence kolaymı egrkı her sorunu personelde arıyosan sorun sendedır bıletını alırken kontrol edıyosun hadda ımzada atıyosun kontrol ettım dıye ozamn hareket saatıne bı saat kala gelkı aracını kacırma bu fırma koklu ve saglam bı fırma onun bunun lafıylada yıkılmıyacak bı fırma oldugu ıcın ıt urur kervan yurur

 28. bende balıesir i…. yolunda iken hostları hiç ilgilenmedi vee acayip ter kouordu lütfen gereyinin görülmesini arz ederim…..

 29. 4 Nisan 2008 tarihinde İstanbul’dan İzmir’e bilet aldımve servisi kullanarak Alibeyköye gittim.Yanımda annem ve ablam da vardı onlarda beni geçirmeye geldiler ve dönüşte yine servisi kullanarak geri dönmek istemişler.Bunu servis şoförüne belirttikleri zaman bir sorun olmayacağını söylemiş ve onlarda servise binmişler.Ancak bir süre sonra bir görevli ne olduğu belli değil gayet kaba bir tavırla onları sevisten indirmek istemiş sebebini sorduklarında yine aynı uslubla hakaretvari tavırlarla servisle gidemeyeceklerini söylemiş,iş tartışmaya dönüşmüş.Burada önemli olan servisle gidip gitmemek değil,insana insan gibi davranmak,saygılı olmak,müşteriyle nasıl konuşulacağını bilmek,eğer bir olumsuzluk varsa bunu karşı tarafa sebebiyle birlikte açıklamak insanları ikna etmek.Eğer böyle davranılsaydı bir sorun çıkmazdı.Kamil Koç yanında çalıştırdığı elamanlara insan ilişkileri hakkında gereken eğitimi vermiyor sanırım ve bu sayede puan kaybediyor.Artık ailece bilet alırken sanırım bir kez daha düşüneceğiz ta ki bazı şeyler düzelene kadar.

 30. yanlız bu yorumlaman tamam kişisel anladım da. aynı hataya şimdi kendi sayfanda düşmen kendi yediğin golleri görmemene neden olmuş burda verdiğin linkler çalışıyormu bir baktınmı. şu anda çalışmıyor geçmişde çalaışıyor olması bir şeyi değiştirmez.

  Not: Yukarıda sinem, ve Hülya , nermin hnm eleştirilerinde herhangi bir mahsur yok. bu konular müşteri memnuniyetsizliği ve sonuna kadar haklarını aramakda haklı olduklarını dşünüyorum

  kamil koç firmasını hiç tanımam hayatımda hiiç bir zamanda iletişimim olmadı kendileriyle. bir işi yaparken insan en mükemmel biçimde yapmayalı. ondan sonra karşısındakinden iyi şeyler bekleyebilir .

  buraya yorum yqazma nedenim teknik olarak web sayfası ile ilgili konu ….

 31. Sayın kemal deniz, konu hakkında etraflıca bilgi sahibi değilseniz gollerden bahsetmeyiniz. Bir sonraki yazımda Kamil Koç’un web sitesini yenilediğinden bahsetmiştim zaten.

  Bu arada Kamil Koç web sitesini tekrar yenilemiş. Bu yeni hali öncekilere göre en çok beğendiğim sürüm oldu.

 32. kara ; yanlız siz kou hakkında yetersiz ve bilgi sahibi olmadığınız durumlarda youm yapabilirsiniz. ben bahsetmiyorum. zaten bilgi sahibi olmadığım konularda fikir beyan etmem. siz kendi çukurunuzda eşinip durursunuz ancak bilgisayarı açıp kapatmakla sorun çözüldüğünü sanıp bilgi işlem uzmanıyım diye geçinenlerden birsiniz belli oluyor,

  hatta kafa yapınızda daşu vardır sizin giblerde.
  bir sorun çözülmüşse çöüzlmüşdür nasıl çözüldüğü önemli değildir . her sorun mutlaka bir şekilde çözülür mantığıyla hareket eden sığ düşünceyi savunan gruba giriyorsunuz.

 33. sizin kafa yapınızı da gördük sayın kemal deniz. Önyargılı ve peşin hükümlü…

 34. herkez olumlu vaya olumsuz şeyler yazmış şimdide ben şikayetimi yazayım.bu sayfayı nette gezinirken tesadüfen buldum ben ankarada yaşayan biriyim ayda en az 3 defa şehirler arası yolculuk yapıyorum işim icabı antalya istanbul bursa izmir ve bunlar gibi haziran ayının 29.da acil sivrihisara gitmem gerketi sabah 6.55 de termimale geldim saat 9 civarı gideceğim yerde olmam gerekiyordu bilet almaya vakit bulamadım ve araç hareket halinde olduğu için bende bindim şunu belirteyim yolculuklarda tek geçtiğim firma kamil koç tu ama artık deyil çok zaman bekledim oatobüsler geç geldi arızalandı ama bana yaptıkları yenilir yutulur bişi değil neyse konuya geleyim kontrol eden kişi adınıda öğrendim MEMİŞ KOÇ vatandaşın adı sivrihisar da duramayacağını söyledi ve onca kişinin içinde beni araçtan indirdi bilet alalım dedim yok efendim eskişehir olsa olur ama sivrihisar olmaz dedi bileti eskişehir olarak alalım dedimsede nafile yani uzun lafın kısası bizi indirdi ve ben geç kaldım haliyle şimdi size soruyorum antalya.ya istanbul.a vs giderken iyide sivrihisara giderken neden böyle ücret 10 ytl olduğu içinmi iletişimden yazı yazayım dedim dediğiniz gibi tc no adres falan bi sürü şey istiyolar beni kütüklerinemi alacaklar şunu söyleyim artık ben kamil koç diye bir firma tanımıyorum kısa mesafe gidecek yolculara 2 sınıf insan muamelesi yapıyorlar ama gideceğim mesafe 150 km artık karı sizler verin değerli insanlar

 35. ben burdan yetkılılere seslenıyorum önemli olan bilet satmak değil önemli olan yolcunun rahat ve konforlu bir şekılde gideceği yere sağ sağlim varmasıdır
  Esas Konuya Gelelim
  Rezervasyon dıye bır kolaylık sağlanmış tşk ederiz ama adı var kendı yok
  rezervasyon nedemek bunu önce rezervasyon bölumunde çalısan elamanlarınıza öretmenız gerek musterı zaten bunun farkında.
  Ama rezervasyonu yapılan yerın verılen saat içinde satın almak için gidilen yezaneden rezervasyon yaptırdıgınız ıkı kişilik koltugun 1 tanesı satatıldı dıye bır cevap aldıgınızda ne duruma koyuldumuzu anlatacak bırı varmı acaba. bana yapılan bu çirkinliğin hesabı sadece izmirde değil ,
  turkıyenın her yerınde karsılaşmak mumkun mudur !!! yoksa bu izmire özel mi

 36. Bütün seyahetlerimi Kamil Koç ile yapan ben Nazan , ilk kez kamil koç otobüsünü tercih etmekten dolayı büyük pişmanlık duydum…Öncelikle bu kadar uzun bir yol için ( bodrum -istanbul)çok eski ve konforsuz bir araç verildiğini yola çıkınca anladım..Aracın arka koltuklarından 30 noda seyahet ederken ,aracın altından gelen ve yol boyunca kesilmeyen bir büyük motor gürültüsü, eski tip klimadan gelen sürekli soğuk hava , gece 01 30 dan itibaren servis ışığını yakmama rağmen yanıma uğramayan servis elemanları ve en önemlisi dikkatsizce aracı kullanan şöforumuz.Tarih 29.haziran.2008… 35 EBA 62 arac plakası olan otobüsümüzün şöforünün , milas -söke yolunda diğer firma otobüsü ile sollama yarışması mı desem , virajları hızlı dönme mi desem, kırmızı ışık ihlalimi desem her türlü ihlalde bulundu ve bizleri üzdü.Umarım bu yazdıklarım dikkate alınır ve Kamil KOç firması bu suçlamalarla takrar karşılaşmamak için önlemlerini alır..Teşekkür ederim.

 37. ya neden acımasızsınız bu kadar kamıl koc gıbı fırma yok hızmeti kalitesi sınırsız insan olana ınsan ca ınsan olmayanada gerektı gıbi davranıyorlar beğenmiyen binmesın kardeşim zorlami bındirıyorlar

 38. Bu kadar eleştiri çok fazla, eleştirenlere soruyorum sizler hizmetlerinizde
  yaşantınızda nasılsınız. Rahat yolculuk istersen, Kamil Koç tan daha iyi bir firma kurar. Kendinize ve topluma iyilik etmiş olursunuz. Önce kendinizi yargılayın sonra başkasını.

  Size tavsiyem, eleştirin ama unutmayın birgün tekrar o firmaya ihtiyaç duyarsınız. O zaman hangi yüzle gideceksin Kamil Koç firmasına.

  Kamil Koç firması, yollulukların sonunda şikayet anketleri yapıyor ve değerlendiriyor. Bunu ben çok yaşadım.

  Şimdiye kadar yaptığım yolculuklar için, Kamil Koç ve Nilüfer firmasına
  teşekkür ederim.

  Kızarsam da kendi arabamla giderim… arkadaşlar… saygılarımla…

 39. Oncelikle Kamil Koc a yapilan sikayetlere karsı cıkan arkadaslara lafım var;zorla bindirmiyorlar evet,zaten kendilerini ilk ve tek gordukleri ıcın bu kadar hızmette eksikler olusmaya başladı.Ben de yillardir Kamil Kocu kullanırım.Ama su zamana kadar tek ve vezgecilmez olduklarını dusunen bir suru firmanın cokusune sahit olduk değil mi?emin olun Kamil Koc tan daha iyi hizmet edenler de var..Gozunuzu acarsanız gorursunuz:)

 40. 11 temmuz da,Kalkan’dan İzmir’e gelen araba tam saat 5:00 da otogara varmıstır..tahmin edersiniz ki,valizi en sona koyulmus bir insanın valizini alıp servislerin oldugu yere gelmesi 5 dk.yi alır..(yoksa herkesin yaptıgı gibi sıra beklemeden kalabaliği yarıp ‘benim valizim surada verin gideyim’ mantıgıyla kalabalığı tepip kosa kosa servise mi gitmeliydim bilemiyorum..)
  servis alanına geldigide tum servislerin yola cıkmıs oldugunu gordum.Benimle beraber valizini almayı bekleyen 5 kisi daha vardi.Gorevli arkadasa sordugumda,zaten servislerin gec cıktıklarını soyleyerek,daha yeni yola cıkmaya baslamıs arabayı 2 dk kosup durdurmaya bile tenezzul etmeden,’buyrun bekleyin yenisi gelecek’diyerek,sanki 5 dk sonra yeni gelen servis hareket edecekmiş gibi beni bekletmeye alması ve diger gelen yolcuları da hiçe sayması cok kustahca!kaldı ki gorevlilerin otogara varan otobus saatlerini bilmemeleri ya da takip etmemeleri de cok tuhaf.tam 7,5 saatte varan bi arabanın yolcularının kac dakikada asağıda olmalarını umut ediyorlar acaba?kaldi ki ben 40 dk diğer servisin kalkmasını bekledim ve madem 5 te varan otobusun servisi 5:05 de (tam dakikler ya) kalkarken 05:30 da varan arabanın servisi 5:40 da (tam 10 dakika bekletilerek)kalkabiliyo? madem standardı var bu işin uygulansın o zaman.bazı kamil koc taraftarı arkadaslar için 40 dk beklemek sorun olmayabilir ama bazıları için 40 dk onem tasır..hele hele işe gec kalmıssa…
  Rahat Hatmis yok yol karttan puan alınıyormus,inanın hiç onemi yok.ben guzel gecen bi yolculugun ardından sinir içerisinde eve geliyorsam,tatilimin tum guzel saatlerini İzmir’e vardıgımda silip stress yuklu olarak işe baslıyorsam,nerede nasıl bi koltukta yolculuk yaptıgımın hiç onemi yok..

 41. slmlar yolculugumu 24 07 08 gecesı bursadan aksam satt 19oo marmarıs otobusune aldım ızmırde ıncegım ıcın 2 nolu koltukta oturuyordum . muavın arkadas bursadan ızmıre kadar saclarıyla oynadı sofer desneız dıkkatlı ama surat 5 karıstı gece satt 1100 cıvarında muavının houl horul horladgını duydum ve onjde arkada musterı varmıs yokmus hıc umrunda dgeıldiii.. ve su ıstedım 1 bardak suyuda yeroınden kalkamadan benım hareket etmemeı beklermıs gıbı egıldım ve syuymu aldım bılmıyorum ben de bır calısanımve musterıye saygım sonsuzdur ılk ve son olmustır bır daha bın mem bılgınızeee …

 42. kamil koç eskisi gibi hizmet veremiyor bu bir gercek ben eskişehirde ikamet ediyorum eskişehirden bodruma gittim geldim kamil koç gibi bir firmanın otonüsü mazottan dolayı yolda kalıyor dier kaptan elinde bidon mazot alıp geliyor plakasını almadım ama mavi bir arabaydı dönüşte bir beyaz arabayla döndüm oda 2 defa yakıt alacan diye mazota girdi kamil koç böyle bir firma olamaz

 43. 14.09.2008 tarihinde saat 16.00 da 48 M 5111 Plakalı Kamil Koç aracınızla İstanbul Alibeyköy’den 16.20 de Bursa’ya hareket ettik. Otobüs Bodrum’a gidiyordu.Ben ve annem Bursa yolcusu idik. Otobüs inanılmaz pis, koltuklar toz içindeydi. Bir de yan koltukta genç bir bayan ayakkabılarıyla ayaklarını toplamış bir şekilde oturuyordu. Ayakkabıları kotuğun üzerinde. Bu durum bizi çok rahatsız etti. Feribotta şöförü ve Muavini bu konuda uyardık. Fakat hareket ettiğimizde bayanı hiç uyarmadıkları gibi muavin çok ters ve sinirli haraeketler sergiledi. O ayakkabılarla tuvalete giriliyor. Bu ayıp, fakat bunu mutlaka uyarmaları gerekirdi. O bayan indikten sonra o koltuğa başkaları da oturacak. Bizler yola çıkıyoruz diye üzerimize temiz kıyafetler giyiyoruz. Yıllardır Kamil Koç ile Seyahat ederim. Son yıllarda bu gibi durumlarla çok karşılaşmaya başladım. Bir kere çalışanların saygılı olması gerekir. Rahmetli Kamil KOÇ’un kemikleri sızlıyordur. Umarım bu durum düzelir fakat hiç sanmıyorum.Bundan sonraki yolculuklarım da Kamil Koç ile seyahat etmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Ayrıca çevremdekileri de bu konuda uyaracağım. Teşekkürler.

 44. Ben bursa kamil koç bilet satış noktalarından birine gittim ve marmarise bilet alacağımı söyledim , marmarise bayram bilet satışlarını henüz başlamadığını söylediler , 15 gün içinde 7 defa gittikten sonra , sonunda bana bilet kalmadığını söylediler .Satış noktasındaki bayanla ileişim kurup sorunumu halledemedim ve madur durumda kaldım , ayrıca firama bu tür kişilerle çalıştığı süre içinde kan kaybediyor.

 45. “KAMİL KOÇ” MARKASINA İHANET EDEN MİRASYEDİLER VE PROFESYONELLER (!)

  BİR SAAT GECİKMELİ HAREKET

  Ankara’dan İstanbul’a gitmem gerekti. Güç bela bilet bulabildim. Cuma gecesi (26 Eylül 2008) için programa dâhil edilen 23:59 “Rahat” hattan 13 numaraya bilet aldım. Bedeli 40.-YTL.
  Gece saat 22:45 civarı AŞTİ’deydim. Otobüs saatini beklemeye başladım. Saat 23:45 otobüs yok; saat 24:00 otobüs yok; saat 00:30 otobüs hala yok; bu arada 01:00 Kamil Koç Bursa ya da Isparta otobüsleri perona yanaştı, ama benim bineceğim otobüs hala yok. Sonunda 00:53’te otobüs perona yanaştı.
  Bu geçen zaman içinde bir tek Kamil KOÇ yetkilisi biz yolcuların bulunduğu yere gelip açıklama yapmadı, bizleri bilgilendirmedi. Saçları jöleli, kıyafetleri afilli Kamil KOÇ çalışanlarını yakalayabildiğimizde, aracın nerede kaldığını sorduk. Lütfen cevap verdiler; “trafik yoğun, araç içeriye giremedi”. İyi ama saat 01:00 araçları peronda, bizim 23:59 İstanbul otobüsü nerede? “Onların şoförleri erkenden sıraya girmişlerdir…”
  Otobüse bindik, şoförden en azından minik bir “özür dileme” mesajı bekledik. Ama boş yere beklemişiz… Yaklaşık 130 kiloluk kaptan direksiyonun başına geçti ve yolculuk başladı…
  Kamil KOÇ “Rahat Hat” ya, fiyatı diğerlerine göre çok farklı ya… Farklı bir ikram beklemeye başladık, ama nerde! Efendiler ikram yapmadılar mı? Yaptılar ama “lütfen”. Sanki bizler o araca “esir kampları”na götürülmek üzere bindirilmiş “düşmanlar”dık.

  MARKA MI? O DA NE?

  Kamil KOÇ ailesi ile hemşeriyiz, hatta mahalleden komşu. Yıllarca merhum babam ile çok iyi görüşürlerdi. Bizler de Kamil KOÇ ailesine karşı çok büyük bir saygı duyardık. “Kamil KOÇ” kimselerin marka nedir bilmediği yıllarda hem Türkiye’de hem de yurtdışında bilinen bir markaydı. Pek çok seyahat firması, bu markadan yararlanabilmek için şirketinin adını “Öz” KOÇ, “Has” KOÇ, “Hakiki” KOÇ gibi eklentilerle parlatmaya çalıştı ama kimse başaramadı.
  Sonunda “Kamil KOÇ” mirasçıları basına bir açıklama yaptılar; “İşlerimizi profesyonellere devrediyoruz” diye… Ne olduysa o tarihten sonra olmaya başladı. “Kamil KOÇ” markası zirveden tabana vurdu. “Profesyoneller” öylesine yanlış kararlar verdiler ki, pek çok firma bu boşluğu değerlendirmek için büyük ataklar yaptılar. Onlar da başarılı olamadılar, “Kamil KOÇ”un “nev-i şahsına münhasır” profesyonelleri de…
  Yılların çabaları ve kaliteli hizmeti ile “zirve”yi zorlayan Kamil KOÇ markası “mirasçıların” ve sözde “profesyonellerin” ellerinde yerle bir edildi. Bu arada ben ve benim gibi “Kamil KOÇ” tutkunları defalarca uyarıcı yazılar, mektuplar, mesajlar yazdık ama ne yazık ki kimse bana cevabi dönüş yapmadı. Çünkü “Kamil KOÇ”u yönetenler “profesyoneller” di (!)
  Bu yaşadıklarımın ve anlattıklarımın sonunda şunu ifade edebilirim; “mirasyedi” tabiri sanırım “Kamil KOÇ”un mirasçılarının hallerini açıklamak için söylenmiş…

  E-MAİL İLE DURUMU BİLDİRDİM AMA KAMİL KOÇ “PROFESYONELLERİ” HALA UYKUDA…

  27 Eylül 2008 gecesi bir e-mail gönderdim Kamil KOÇ’a; efendiler mesaj sayfasına bir de “vatandaşlık numarası” zorunluluğu koymuşlar. Profesyoneller ya… Bu saygısızlıklarına ve hadlerini aşmalarına rağmen yaşadıklarımı kendilerine yazdım. Bir gün geçti hala dönen yok… Diyeceksiniz ki “Bayram Tatili”… Profesyonellerin tatili olur mu hiç dostlar; hem de en çok çalışmaları gerektiği dönemde. Eğer onlar da tatile girerse kaptan da perona 55 dakika geç yanaşır… İmam-cemaat ilişkisi…
  Her şey bir yana diyelim. Gece saat 03:00 civarı bir yerde mola verdi. Tam “Kamil KOÇ”un profesyonellerine yaraşır bir yerde; inşaatı devam eden bir tesiste… Başka seyahat şirketleri de orada mola veriyorlar ama hiç biri “Kamil KOÇ” markası ile boy ölçüşecek firma değil, “Dangır-Dungur Tur”, “Ördek Toplar Seyahat” vs… Masaların üzeri leş gibi… Çay bardakları üzerinde “Sultan Palamut” döneminden kalma dudak izleri… Yerlerde inşaatta kullanılan malzemelerin parçacıkları… Üstünüzden sarkan montajı tamamlanmamış paneller… Profesyonellere de bu yakışır değil mi?
  Eskiden, otobüslerde “özel denetim” elemanları olur ve durumu merkeze rapor ederlerdi. İç denetim böylelikle daha da iyi sağlanırdı. Yolcuların “boş ver” deyip geçtiği konuları o “özel denetim elemanları” asla atlamazlardı. Şimdilerde de bu elemanlar varmış, ama ben aksini düşünüyorum. Aksi takdirde, ya bu” özel denetim elemanları”nın “Kamil KOÇ” adını bitirmek isteyenler tarafından satın alınmış olmaları gerekir; ya da bu raporlara işlem yapanların…

  MİRASYEDİLERE RAĞMEN…

  Ben “Kamil KOÇ” ailesinin mirasyedilerine rağmen, atalarına Allah’tan rahmet diliyorum. Onların adına ben üzülüyorum…
  Kızgınlığım o mükemmel insanlara layık olamayan “mirasçılara”…
  Kızgınlığım, “Kamil KOÇ” markasına ihanet edenlere…
  Kızgınlığım, benim seyahat şirketimi benden alanlara…
  Bu durumu bu kez sizlerle paylaşmamın sebebi de şu; “mirasyediler” içinde “utanma” duygusu kalanlar varsa gerekli tedbiri alsınlar ve Türkiye’nin bir markası “yerle bir olmasın” diye…
  Bir başka “Kamil KOÇ” markasına ihanet ile karşılaşmamak dileğiyle…

 46. ben bütün yolculuklarımı kamil koç ile yapıyorum.işim gereği ayda 4 veya 5 kere istanbul dışına çıkarım ve yolculuklarımıda genellikle rahat hatla yaparım bunun nedeni gerçekten çok rahat olduğu ve internet olduğu için tercih ediyorum fakat son zamanlarda rahat hatla yaptığım yolculuklarda lap top la araçta internete bağlanamıyorum araçlarda internet prublemi var. ben aracı wirailes olduğu için tercih ederken araçta wirailes sıkıntısı yaşayınca moralim canım sıkılıyor. buda kamil koça hiç yakışmıyor.

 47. bende kamill koçta çalışmak istiyorum ama arkadaşlarr ne yapmam lazım ya ne biliyim mavin olabilir ne olursa işte nasıl yapcaz bunun için forumfelan doldurmamız gerekiyomu

 48. Ya siz ne diyorsunuz yaa kafanızmı güzel ben kamil koç pamukkale ve metro bu 3 ünden başka seyahet edilecek turizm sektörü görmüyorum günümüzde e-seyehat o kadar cok kullanılmıyor normal bişey hatalar olabilir senin bilgisayarın hiç hata vermiyormu buda java html buda hata verebilir. Ama siz ne saçmalarsanız saçmalayın ben bu 3 nünün üstünde seyahate cıkalacak otobüs tanımam

 49. Daha önce vip araçlardaki wirailes ile ilgili sıkıntımı dile getirmiştim.çok geçmeden bu konuyla ilgilenip sıkıntıyı giderdiğiniz için size çok teşekkür ederim.bu teşekkür bütün kamil koç ailesine

  saygılarımla

 50. şöförleri yolda sigara içer,bol bol konuşur,,sen geç kalınca otobüs kalkar fakat otobüs geç kalınca yolcular acele ettiren bir firma

  1. bence sizin gibi yolcuların kamil koç gibi güzel bir firmada seyahat ettirilmesi hata sehir içi dolmuşa binincede aynı havaları atsanıza yada sabah işe giderken serviside bekletseniz ya servisde kapısında şu yazı yazar servis bekletilmez beklenir! ne demekmiş pelin hanım otobüs bekletilmez beklenir

 51. burdurdan çanakkaleye giderken kamil koç la gidiyorum.en kötü servisi görüyorum sanırım ne servis yapılıyor ne de dşikkatli gidiliyor yolda bavullar zarar görüyor müşteri memnuniyeti yok gibi birşey.yolu bitirmek olmamalı sadece amaç.biz firmaya para verip hizmet bekliyoruz.şöyle de bir şey var başka illere giderken böle bir sorunlşa karşılaşmıyorum.sadece çanakkaleye gidip gelirken bunlar yaşanıyor.gereken ilgi gösterilmiyor neyazıkki ve sanırım bu da rekabet olmadığı için.çanakkale alanya otobüsleri çoook rahatsız neyazıkki ve mecburen kullanıyoruz.

 52. sadece yolcusuna mı ya personel olarak nelerle uğraşıyoruz bir bilseniz
  en kısa surede bende kurtulacagım buradan

 53. zatyen otobuslerden nefret edrim, kamil koc sayesinde nefretim daha da artti, eger deniz otobusleri banidrmaya gitmeseydi yanmistik, ido sayesinde artik kamikoca falan muhtac degiliz. diger sehirlerde ki arkadaslara gecmis olsun simdiden kamile muhtac kaldiklari icin. not: ucak biletleri cok ucuzladi arkadaslar, uzun yolculuklarda ucak bileti alin. ne kadar onceden alirsaniz o kadar ucuz olur.

 54. Sizin Tek Sorununuz Artislik :DBence Siz Seyahet etmek yerine hastaneye gidin belki akli dengeniz yerinize gelir Hey allam yaw ayranları yok icmeye atla gider …….

 55. 24.01.2009 tarihinde bursadan örene seyahat ettim ne varki ineceğim yeri kestirmeye çalışırken kaçırdım burda durup bana yardımcı olacaklarına ayvalığa götürdüler muavine burasının ne kadar uzak olduğunu bildiğiniz halde durmadınız dursaydınız 100 metre geri giderdim siz beni 30 km uzağa getirdiniz muavin bana senin seviyene inmiyeceğim gibi bir çirkin tabirde bulunması beni şok etti ben 52 yaşında çocuk annesiyimböyle bir tabirle karşılaşmamı asla hazmedemiyorum 34 ZY 9971 pilakalı otobüsün şöför ve muavinini kınıyorum

 56. ben kamil koç firmasında çalışmak istiyorum ama kimse işe almıyor çocukluğumdan beri muavin olmak istiyorum (orta kapı kapat)

 57. yaw allah rızası için biri beni kamil koça host olarak alsın sesimi duyan yokmu yaw biri brni işe alsın biraz tecrübem var yeterki çalışayım

 58. arkadaşlar yokmu beni kamil koça işe sokacak yaw biri yardımcı olsunnn

 59. annemle ortacadan fethiye ilçesine dönmek için otogara gittiğimizde rahat yolculuk sunan otobüsünüzle karşılaştık.fakat yol mesafesi kısa olduğu,servis otobüsü olduğu,yol ücretinin pahalı olduğu.özel müşterilerin tercih edildiği söylendi.bize bilet satılmadı.yol farkını ödeyebilecek imkanımın olduğunu söylediğim halde hayır cevabını almam beni çileden çıkardı
  .ya bu uygulamayı değiştirin yada insanları kısa mesafede yolcu alamıyoruz diye otogarda bırakıp gitmeyin.ATIP DENEN BİRŞEY VARDIR.

 60. Kamil Koç gerçekten müşteri memnuniyeti için elinden geleni yapar. Şu zamana kadar yazılan yazıların çoğunluğunda hep geç kalan yolcu vaziyetleri anlatılmış. Kabahati kendinizde arayın ben bu duruma büyük saygısızlık derim. Sizlerin diğer yolcuların 5 10 dakikası bile olsa gasp etmeye hakkınız yok. Çok acil durumunuz olur orası ayrı mesele tabi. Bir laf vardır çivi çiviyi söker sen geç kaldım diye adama bağırır çağırırsan bu şekilde yanıt alırsın….

 61. kamil koç verdiği sözü tutuyor ankara dan 22:00 rahat hat otobüsüne bilet aldım tek mola haricinde hiç bir yerde durmadı o kadar il geçmemize ve otobüsün 15 kişi olmasına rağmen

 62. yaa insan bu kadar güzel ve süper memnuniyet veren bi firmaya böyle şeyler söyleyebilirmi bence çok harika bir firma

 63. arkadaşlar çok abartmış! bence yolculuğu güzel yapan insanın kendisidir böylesine güzel bir firmayı karalamak bence çok üzücü her türlü imkan var ama şunu unutmayın orada çalışanlarda bi insan tabiki hataları olabilir ama insan hatayı önce kendinde aramalı bence böyle bir firmanın türkiye yollarında faaliyet göstermesi bir nimettir onun için şükretmek gerekir

 64. 03.08.2009 tarihinde Çanakkale’den İstanbul’a maalesef Kamil Koç firmasıyla seyahat ettim. Esenler Otogarında indiğimde valizimi almak için bagaj fişimi gösterdim. Benim valizim yoktu ve yanlışlıkla Tekirdağ’da inen bir yolcuya verilmişti dolayısıyla sinirlerim çok bozuldu. Müşteri Hizmetlerine müracaatımı yaptım ve evime döndüm. Düşünün ya tatile giderken böyle bir olay başıma gelmiş olsaydı ben otel odasında ne yapacaktım. Hayatımda böyle bir olay başıma gelmedi benim özel eşyalarımın başkaları tarafından görülmesi sinirlerimi bozdu manen zarara uğrattı. Web sitelerinde de şikayet edecek bir yer yok. Koskoca köklü, yılların firmasına yakıştıramadım. Esefle kınıyorum

 65. Valla yanlış sizde neden? bagaj fişleri koltuk numarasına göre verilir. Ayrıca inen yolcunun bagaj fişi alınmadan bagajı verilmez karışıklık yaşanmaması adına prosedür böyledir. Bütün bunları geçtik sizin zaten bir yolcu olarak eşyanıza mukayet olmanız gerekir. Farklı yerde inen yolcuların bagajları farklı yerlere konulur bunu da hatırlatırım. İlk bindiğiniz noktada bagajınızın tam olarak nereye konulduğunu bilmek ve bunun farkında olmak sizin asli görevinizdir. Bunca senedir biz bu işi yaptık ve şu zamana kadar böyle birşey görmedik ve duymadık….

 66. sürekli müşterinizim daima kamil kocla yolculuk yapıyorum böyle güzel servis memuru emre haskılıcla ist didime gittim cok memnun kaldım kendisine tesekkür ediyor iş hayatında başarısını diliyorum ikram yaparken muhtesem servis sunuyor kendisi cok basarılı tesekkürler

 67. 04.09.2012 tariihinde 2.359 Ankara-İstanbul dönüşünde sabaha dek old phone zilli telefonunu sonuna dek açmış bir şöförün Çinli sevgilisine sabah için rezervasyon yaptırmaya çalışmasından tüm dostlarını tek tek arayıp arattırıp sabaha dek çalan telefonunu ve telefon geyiklerini izledik. Ayrıca kurum içi kırtasiye işlerini de 80 km hızla direksiyon sallarken yapıyordu ve hatta direksiyon üstünde evrak zımbaladığına bile şahit oldum… Eski deyişle kelle koltukta bir seyahatti. Ayrıca daha Ankara’dan çıkarken su ve hava kontrolü yapmak için herhangi bir benzin istasyonunda 15 dakika durmaları, istanbul’a girerken yine bir yerde beklemeleri, yolcu alışverişi nedeniyle Ankara otogar çıkışında da bir 15 dakika beklemeleri cabasıydı. Kamil Koç kısacası sınıfta kaldı benim gözümde…

 68. Ankara balikesir arasi yolculuk yaptim. Intermet sitesinde TVli otobus yaziyor ama televzyonumuz ve bizim disimizda 8 9 kisinin televizyonu calismiyordu. Musteri memnuniyeti sifir,!!!!

Yorumlar kapalı.