Karma Karting, Kartal

UYARI!
Bu yazı güncelliğini yitirmiştir. Okumaya devam etmeyi planlıyorsanız lütfen yazıdaki bilgilerin artık geçerli olmayabileceğini göz önünde bulundurun.

Son 3-4 senedir çok düzenli olmasa da bol bol karting yapmaya gidiyoruz. Özellikle son 2,5 senedir favori pistimiz Kartal’daki Karma Karting. Gerek süper pisti, gerek süper sahibi ve süper çalışanları olsun, uzun zamandır başka bir pist ihtiyacı duymamamızı sağladılar. Evlenmeden önce eşim de yarışırdı. Düğünden önce katıldığı bayanlar turnuvasını kazanarak jübilesini yaptı, arada ısrar etmeme rağmen bir türlü kendisini pistlere döndüremedim. (Aynı yarışta, kaskını bizzat taktığım kuzenimiz, eşime torpil yaptığım, bilerek kaskı kötü taktığım yönündeki asılsız iddialarda bulunsa da yarışı üçüncü olarak tamamladı.)

Bu pazar günü de 10 dakikalığına piste çıktık ve 3’ü biz olmak üzere 6 kişi yarıştık. Skor tablosunu yarıştan sonra kaybettim ama 2. olduğumu biliyorum. Genelde her yarıştan sonra kartlara çamur atsam da bu sefer kullandığım kart çok iyiydi. Başlangıç/Bitiş düzlüğünden sonraki büyük virajı tam gazla geçmeye çalıştığımda o kadar hızlanıyordu ki, en sonunda kaçınılmaz sona ulaştım ve yarışın ortasında bir kaza yaptım. Ağırlık olarak 30-40 kilo fazlam olduğundan ne kadar yetenekli(!) olsam da milletin gerisinde kalıyorum.

Toplam uzunlığı 410 metre olan pistte iki adet uzun viraj, seyir zevkini artıran uzun bir başlangıç/bitiş düzlüğü, bir köprü ve yine aynı köprünün altından geçtiğiniz bir tünel ve bol bol u dönüşleri yer alıyor. Pist o kadar güzel düzenlenmiş ki, gerek turnuvalar, gerekse bireysel müsabakalar için çok elverişli. Asfaltın kalitesi ve pistin sürekli bakımlı olması da yine sayabileceğim artılar arasında yer alıyor. Aydınlatması da bir o kadar iyi olan pistte gece yarışları yapmak da çok eğlenceli. Özellikle havanın çok sıcak olduğu bu yaz günlerinde gece yarışlarının zevki bir başka oluyor. 9 Beygir gücündeki İsveç menşeili Caroli marka kartlar da yarışmanın keyfini bir kat daha artırıyor.

Pist ile ilgili daha detaylı bilgiyi Karma Karting web sitesinden öğrenebilirsiniz. YouTube, Metacafe gibi video sitelerinde Karma Karting anahtar kelimeleriyle arama yaparsanız, yapılan turnuvalarda çekilen videolara ulaşıp pist hakkında genel bir görüş sahibi olabilirsiniz.

Son olarak iletişim bilgilerini ekleyeyim:
E-posta: [email protected]
Telefon: 0216 387 00 04
Adres: Çavuşoğlu Mahallesi Yalnız Selvi Cad. No:15 Kartal – İstanbul

“Karma Karting, Kartal” üzerine 2 yorum

 1. Yaklaşık 2 sene önce (2009 şubat) KARMA karting pistinde sürüş zevkini tattığımız ve bugün (30.04.2011), 14 kişilik personelimize sosyal faaliyet olması amacıyla toparlanıp gittiğimiz KARMA karting pistinden hüsranla geri döndük.

  Maalesef 7 araçtan 3 ü, 10 dakikalık yarışı bitiremedi
  Bir araç freni çalışmadığı için az kaldı 2 arkadaşımızı yaralıyordu
  bir araç köprü üzerindeyken rotu kırıldığı için az kaldı aşağı uçuyordu.
  Benim kullandığım araç kavraması bozulduğu için yarış dışı kaldı.

  Pist sorumlusu arkadaşa sorunu ilettiğimizde gelen cevap daha da vahimdi.
  “sizden önce binen insanlar böyle bırakmış olabilir, fren tutmuyorsa direksiyonu kırarak durabilirsiniz”

  Can emniyetinin harcandığı bu güzelim piste üzülerek elveda ettik…

  Umarım yakında düzelir..

Yorumlar kapalı.