Laf Cambazı

Laf Cambazı adını hak eden bir kelime oyunu. 4×4 toplam 16 harften oluşan bir kare tablada, bir harften başlıyorsunuz ve komşu harflerden devam ederek en az üç harften oluşacak bir kelime ortaya çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yazdığınız kelimenin uzunluğuna göre puan toplayarak üç dakika içinde mümkün olduğunca fazla puan toplamaya çalışıyorsunuz. Üç dakikalık tur bittiğinde masada var olan kelimeler (masadan çıkarılabilecek toplam puan) ve diğer oynayanların ne kadar puan yaptığı gibi istatistikler açıklanıyor. Hem oyunun eğlenceli olması hem de listede üst sıralara çıkabilme hırsı oyunun bağımlılık yaratmasına yol açabiliyor.

Oyunu 5×5’lik bir karede oynana bir versiyonu ve ingilizce kelime oluşturmaya çalıştığınız bir versiyonu da mevcut. 5×5’lik karede oluşturabileceğiniz en kısa kelime 4 harften oluşmak zorunda.

Sitede yazdığına göre oyun bir EBİ markası imiş ve IDéEFIXE.com ile siberalem.com‘ un da hediyesiymiş.

Bu arada şöyle “iskambil”, “otomobil” vb bir kelime bulunca insan acaip keyifleniyor. :) Kapışmak isteyen varsa beklerim.

“Laf Cambazı” üzerine 8 yorum

  1. biraz değişik oyunlar yapmalısınız. Bazıları bu siteden çıkmak istiyor.

  2. biraz değişik oyunlar yapmalısınız. yani yeni oyun ekleyin

  3. şu aralar siteye girmek istemiyorum. çünkü hiç güzel oyun yoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook

  4. oyun beyin cimnastiği ve zaman geçirmek için güzel bir oyun ama mantıklı kelimeler buluyorsun onları kabul etmiyor ve benim manasını anlayamadığım şu kelimeleri kabul ediyor.EDNA,FAKR,KUKA,ENVA,DAV vs gibi bunların manalarını bilen lütfen açıklasın

  5. ewet size katılıyorum çok güzel bir oyun

  6. Bence eğlenceli bir oyun, ara sıra oynuyorum ve ilk 3 e arada giriyorumda bence dikkatle ve yazım hızıyla alakalı :))

  7. oynayın oooynayıın oynayııın ama bi kaç kişi bir araya gelin oynayın zevkliiii

Yorumlar kapalı.