Ritmi Koru – Miller ARG

Miller’ın Ritmi Koru adındaki ARG (Alternate Reality Game – Alternatif Gerçeklik Oyunu) projesi başladı.

Ritmi Koru

Alemşah friendfeed’de geçtiğimiz hafta trailer’ın haberini vermişti. Bu arada projeyi 41-29’un geliştirdiğini de ara not olarak yazayım. Aşağıda ilgili trailer’ı bulabilirsiniz.

Okumaya devam et Ritmi Koru – Miller ARG

Laf Cambazı

Laf Cambazı adını hak eden bir kelime oyunu. 4×4 toplam 16 harften oluşan bir kare tablada, bir harften başlıyorsunuz ve komşu harflerden devam ederek en az üç harften oluşacak bir kelime ortaya çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yazdığınız kelimenin uzunluğuna göre puan toplayarak üç dakika içinde mümkün olduğunca fazla puan toplamaya çalışıyorsunuz. Üç dakikalık tur bittiğinde masada var olan kelimeler (masadan çıkarılabilecek toplam puan) ve diğer oynayanların ne kadar puan yaptığı gibi istatistikler açıklanıyor. Hem oyunun eğlenceli olması hem de listede üst sıralara çıkabilme hırsı oyunun bağımlılık yaratmasına yol açabiliyor.

Oyunu 5×5’lik bir karede oynana bir versiyonu ve ingilizce kelime oluşturmaya çalıştığınız bir versiyonu da mevcut. 5×5’lik karede oluşturabileceğiniz en kısa kelime 4 harften oluşmak zorunda.

Sitede yazdığına göre oyun bir EBİ markası imiş ve IDéEFIXE.com ile siberalem.com‘ un da hediyesiymiş.

Bu arada şöyle “iskambil”, “otomobil” vb bir kelime bulunca insan acaip keyifleniyor. :) Kapışmak isteyen varsa beklerim.