Nerdeyim, ne yapıyorum?

Bir süredir ortalıkta gözükmüyorum, farkındasınızdır. Her ne kadar yorumları kontrol edip sitenin genel bakımını aksatmasam da son bir buçuk aydır yeni bir yazı yazmadım. Önümüzdeki günlerde bu arayı kapatmayı planlıyorum. Bu boşlukta gelişen olaylara kısaca bir göz atacak olursak:

  • Askerlik bitti…
  • İşe girdim.
  • Evleniyorum!


Askerlik bitti: 31 Temmuz 2007 itibarı ile vatani görevimi tamamlamış bulunmaktayım. Gitmeden önce hayatımda büyük bir boşluk oluşturacağını düşündüğüm bu süreç hiç de tahmin ettiğim gibi geçmedi. Gerek acemilik dönemim gerekse fiili olarak görev yaptığım süre boyunca hep çok güzel ortamlardaydım. Özellikle asteğmen ve teğmen olarak görev yaptığım Deniz Kuvvetleri Komutanlığında çok güzel zamanlarım geçti, çok güzel anılarım oldu. Hele bir de askerliğim süresince kendi işimi yapmış olmak, işimden geri kalmamak bu güzelliğin tuzu biberi oldu. Gerek komutanlarıma, gerek devre arkadaşlarıma ve gerekse çalışma arkadaşlarıma bu güzelliğin bir parçası oldukları için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

İşe girdim: Evlilik planlarımız dolayısıyla daha risksiz, daha sabit bir ortam ihtiyacı ile askerden dönünce bir süre (ki bu süre izinde olduğum temmuz ayı oluyor) iş aradım. Sysop Ziya sağolsun beni Levent Ağabey ile tanıştırdı ve böylece Ray Bilişim‘deki iş hayatım başlamış oldu. Nezih bir ortamda, kafa dengi, ilgili, bilgili ve deneyimli insanlarla çalışıyorum. Yaptığım işi zaten seviyorum, bir de ortam süper olunca deymeyin keyfime. Tek zorlayan erken başlayan mesai ve işyerine olan uzaklığım (Yol bir saat sürüyor, sabahları 6’da kalkmam gerekiyor, son bir senedir ofise 5 dakika uzaklıkta oturan ve işe 9 da başlayan birisi için başlangıçta epey zor olabiliyor. :)) ki bunlar da artıların yanında çok rahat gözardı edilebiliyor.

Yeni işimle beraber kullandığım teknolojiler ve alışkanlıklarımda da bir takım değişiklikler oldu. Örneğin şu an üzerinde çalıştığım proje bir WCF üzerinden sunucu ile iletişim kuran bir Windows Forms uygulaması. Bu konuda da yeni deneyimler, yeni bilgiler ediniyorum. Yakında bunlar ile ilgili bir şeyler karalamaya başlarım. Her ne kadar bütün gün Windows Forms uygulaması geliştiriyor olsam da kanıma işlemiş bir kere web geliştiriciliği. Unobtrusive Javascript, Javascript Framework’leri, PHP ile Nesne Yönelimli Programlama, PHP Framework’leri vb bir çok konuda araştırmalarım ve kendimi geliştirme maceralarım devam ediyor. Şu sıralar CakePHP ve jQuery üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Bunlarla ilgili deneyimlerim de yakın zamanda sitede belirmeye başlar.

Evleniyorum: Uzun süredir beklediğimiz günü en nihayetinde belirlemiş bulunuyoruz. 20 Ekim 2007 tarihinde Kalamış Kadıköy Gençlik Merkezinde kıyılacak nikahımıza bekleriz. Tatlı bir heyecanla hazırlıklara devam ediyoruz. (Bir de biraz daha kilo verebilsem…)

Şimdilik bu kadar.

Fırındaki yazılardan başlıklar:

  • Initial D: Drift ve anime sevenler için
  • Hızlı Kahverengi Tilki ile Tembel Köpek’in Hikayesi
  • Emoticons: Başlangıç ve bugün

“Nerdeyim, ne yapıyorum?” üzerine 2 yorum

  1. – Bir işin daha olmasın sakın? Ray’lara serecem seni, hızlı tren geçirecem üstünden.

    Biricik kardeşin.

Yorumlar kapalı.