Questionable Content

bildirgec‘de dolaşırken şu soru-cevap‘a verilen cevaplardan birisinden buraya, buradaki yazıları okurken de Questionable Content (‘Şüpheli İçerik’ şeklinde çevrilebilir sanırım) ‘e ulaştım. Questionable Content, Jeph Jacques tarafından yaratılmış bir web çizgiromanı. Haftaiçi pazartesiden cumaya her gün yeni bir bölümü yayınlanıyor. Buradan birinci bölüme ulaşabilir, buradan ise tüm bölümlerin bir listesine ulaşabilirsiniz. WikiPedia’da konu ile ilgili gayet açıklayıcı bir makale de mevcut.

Ara sıra misafir çizerlerin de katıldığı hikayede kendi adıma çoook eğlendiğimi söyleyebilirim. Misafir çizerlerinde kendi web çizgiromanları mevcut ki oralara hiç dalmamam gerektiğini düşünüyorum. Mesela hızlıca bir bakış attığım Sam and Fuzzy bünyemde etkisini göstermeden tarayıcıyı kapattım. Boy on a Stick and Slither, Robot Stories dolaşırken bulduklarım. WikiPedia ‘da hakkında WikiPedia makalesi yayınlanmış çizgiromanların listelendiği bir Webcomics Listesi var.

Questionable Content ile biraz vakit geçirmeyi düşünürseniz Pintsize ‘a özellikle dikkat edin. Bu kişilikli(!) erkek(?) robot ani çıkışları, yiyecek (özellikle de kek) hastalığı ve esprileri ile çizgiromandaki favori karakterim olarak yerini aldı. Bir de ‘Coffee of Doom’ da tezgahın arkasındaki kara tahtaya dikkat edin. :)