RIS (Remote Installation Services)

esenkur www.hilmiesen.net
yayınlama tarihi: 24.08.2005
update tarihi : 24.08.2005

Disket sürücüsü ve cdrom sürücüsü olmayan bir bilgisayarı nasıl boot edersiniz, üstelik de bu bilgisayar usbdende boot desteklemiyorsa, işte bu gibi durumlarda hayat kurtaran bir servis: RIS (Remote Installation Services)

Tamda anlattığım gibi bir notebook, işletim sistemi kurulması için bana geldi. Disket ve cdrom sürücüsü yoktu. Ayrıca usbden de boot etmiyordu ve harddiski de standart dışı bir notebook harddiski idi. İşletim sistemi kurmak için boot etmem gereken tek yer Ethernet kalmıştı. Evet şimdi sizlere RIS ( Remote Installation Services) kurulumu ve kullanımı hakkında biraz bilgi vereceğim.

Makalenin Devamı >> hilmiesen.net kapalı olduğundan makaleye ulaşılamıyor.

“RIS (Remote Installation Services)” üzerine 3 yorum

  1. Oldukça faydalı bi makale ellerinize sağlık. Fakat makaledeki resimler çalışmıyor :( sanırım buda makalenin sadece yarısını okuyabilmemize neden oluyor.

  2. merhaba kardeş. senin kim olduğunu bilmiyorum yanlız bu güne kadar araştırdığım bir konuyu ancak sen bana yardım edebilirsin diye düşünüyorum. benim 50 tane makinam var ve ghostla ben imajını aldım yanlız hepsine birlikte ağda nasıl yüklerim. bu konuda bana yardımcı olursan günlerdir cevabını aradığım bir konuda bana yardım etmiş olacaksın benimle irtibata gecerseniz çok sevinirim. ayrıca bu konuda bana yardımcı olursanız bu iyliğinizin altında kalmayacam teşekürler

Yorumlar kapalı.