Simple Tagging 1.6.6 (Basit Etiketleme)

Simple Tagging eklentisinin 1.6.6. sürümü yayınlandı. Geliştiricisi yeni sürüme Türkçe dil dosyalarını da eklemiş. Tabi 1.6.6. sürümü ile beraber tercüme edilmesi gereken yeni metinler de eklenmiş projeye. Onları da tercüme edip kendisine gönderdim. Umarım paketi yeni dil dosyaları ile günceller. Mevcut sürümü buradan indirebilirsiniz.

Not: 02.06.2007 09:22
amo güncellenmiş dil dosyalarını pakete dahil etmiş. 1.6.6. sürümü Türkçe. Buradan indirebilirsiniz.

“Simple Tagging 1.6.6 (Basit Etiketleme)” üzerine 18 yorum

 1. Kurdum; fakat “etiketleri yönet”i tıklayınca “simpletaggingsimpletagging.admin.php yüklenemiyor.” uyarısı geliyor. İki önceki sürümde de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. “simpletagging.php” dosyasında değişiklik yaparak düzeltmiştim. Bir önceki sürümde ise böyle bir sorun yoktu. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

 2. @canarkadaş: malesef şu an UTW kullandığım için Simple Tagging ile nasıl etiket bulutu yapıldığını bilmiyorum. Büyük ihtimal önümüzdeki günlerde yapmam gerekecek ve o zaman kurcalayacağım. Çözümü bulursam buradan sizinle paylaşırım.

  @Adem: canarkadaş’a verdiğim cevapta yazdığım gibi henüz tam anlamıyla Simple Tagging’e geçmedim. Şimdilik yardımcı olamayacağım. Aynı hatayla karşılaşırsam problemi ben de incelerim. Geliştiricisiyle irtibat kurmayı denediniz mi?

 3. dmry’nin kullandığı eklentinin ne olduğunu bilmiyorum ama etiketler adres çubuğunda Türkçe gözükmüyor. Türkçe karakterler latin klavyedeki karşılıkları ile değiştiriliyor. Örneğin yazılım etiketi /tag/yazilim haline geliyor. Sizin araştırdığınız bu mu acaba? Çünkü bildiğim kadarıyla adres çubuğunda Türkçe karakterlerin gözükmesini sağlayamazsınız. Tarayıcılar otomatik olarak URL Encode yapar.

 4. 2 gundur bunu kurmakla ugrasiyorum kurdum hic bir sorun yoktu taki turkce karakter girene kadar.

  evet turkce karakterler etiket bulutunda “e?le?ecek olana??n?” gibi cikiyor bunlari bunlari eklenti yonetiminde turkce olan haliyle degistirmek istedigimde ise

  “WordPress veritabanı hatası: [Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation ‘=’]
  SELECT post_id, tag_name FROM wp_stp_tags WHERE tag_name=’eşleşecek’ AND post_id=’15′”

  gibi bir hata veriyor ama “Değiştirilen etiket(ler) «e?le?ecek, » etiketleri şunlar ile «eşleşecek,» değiştirildi”

  kulandigim surum: Türkçe Sürüm 2.2.1

  desede bir degisiklik yok sorun ne olabilir yorumlarini bekliyorum.

 5. Geri bildirim: Mavikurt
 6. Selam. Bu etiketleme uygulamasını uzun zamandır kullanıyordum taki sitemi 2,3 e yükseltene kadar. Şimdi hata veriyor. Son sürümünüde yükleyemedim. Sanırım link kırık. Eğer bu 2,3 e uyumluysa linki yeniden verebilir misin?

 7. Merhabalar..

  WP 2.6.1 ile birlikte Simple Tagging 1.7 kullanıyorum. Nedense Türkçe karakterlerle ilgili bir sorunum var. Bunu nasıl aşabilirim.

  Teşekkürler..

Yorumlar kapalı.