VMWare’e geçit vermeyen FixCamera.exe’yi öldürün!!!

İş yerinde kullandığım Orite RN3700 webcam ile beraber gelen kurulum dosyaları, bilgisayarın açılışında çalışmak üzere FixCamera.exe adlı bir uygulamayı da beraberinde kuruyor. Ne işe yaradığını bulamadığım bu uygulama VMWare uygulama dosyaları ve kurulum dosyaları ile çakışıyor ve ne uygulama dosyalarının, ne de kurulum dosyalarının çalışmasına izin veriyor. VMWare’i ya da VMWare kurulum dosyalarını çalıştırmak istediğinizde, hiç bir hata mesajı almıyorsunuz ve çalıştırmak istediğiniz uygulama da çalışmıyor. Görev Yöneticisinde de VMWare ile ilgili bir iz göremiyorsunuz. Benim gibi olayın FixCamera.exe’den kaynaklandığını bilmiyorsanız bir çok VMWare kaldırma/yeniden kurma vb işlemleri yapmaya çalışabilir, değerli vaktinizi boşa harcayabilirsiniz.

Bir çok başarısız yeniden yükleme denemesinden sonra, probleme farklı bir açıdan yaklaşıp, çalışan diğer uygulamalarla çakışma ihtimalini göz önüne aldım ve görev yöneticisini açıp, bilgisayarın çalışmasını engellemeyecek, çalışan harici uygulamaları teker teker sonlandırmaya başladım. Her uygulamayı sonlandırdıktan sonra VMWare’i tekrar çalıştırmayı deneyim. FixCamera.exe’yi sonlandırdıktan sonra VMWare çalıştı. Mevzuyu hemen yetkili mercilere taşıyıp, yalnız olup olmadığımı kontrol ettim ve yalnız olmadığımı gördüm. Benim gibi bu dertten muzdarip bir kaç kişi daha varmış. Ben de konuyla ilgili Türkçe bir çözümün de internetlerde yer alması için bu yazıyı yazayım dedim.

FixCamera.exe’yi bilgisayarın açılışından gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz. Kameranız çalışmaya devam edecektir. Açılıştan kaldırmadan VMWare çalıştırabilmek isterseniz bu durumda Görev Yöneticisinden FixCamera.exe uygulamasını sonlandırmanız gerekecektir.

“VMWare’e geçit vermeyen FixCamera.exe’yi öldürün!!!” üzerine 4 yorum

  1. teşekkürler , blog da gerçekten faydalı şeyler buldum müteşekkirim.

  2. FixCamera.exe ile fotoğraf çekiliyo :) , FixCamera.exe’yi benim nod32 engeliyodu daha doğrusu her pc yi açtığımda uyarıyodu bende silmesini istedim sonunda tabi bidaha fotoğraf çekemedim :) analiz için göndermiştim nod32’ye aradan zaman geçmişti format atmıştım kurdum aynı kameranın yazılımını bu sefer uyarı yapmıyo her açılışta sevglerimle…

  3. teşekkürler, gerçekten işime yaradı, windows installer mi, .Net Framework mu derken ben de görev yöneticisinden gereksiz bulduğum programları kapatıp deniyordum ki fixcamera.exe dosyasının hiç alakası olmadığını düşünerek onu atlamıştım.,

    Gerçekten blog da yazmanız çok iyi olmuş, benim işime yaradı.

  4. Paylaşım için teşekkür ederim, bende vmare kurmaya kalktığımda hiç hata almadan kapanmasına şahit olmuştum fakat çalışan uygulamalardan olacağını hiç düşünmemiştim.Tekrardan teşekkür ederim. (:

Yorumlar kapalı.