WordPress eklentileri yerelleştirme çalışmaları

6 adet WordPress eklentisini Türkçe’ye çevirdim ve geliştiricisine dil dosyalarını gönderdim. Eklentilerin hepsi aynı geliştiriciye ait. Chan Hong Wei Lester, nam-ı diğer GaMerZ. www.lesterchan.net adresindeki sitesinde kendisi ile ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Gelelim eklentilere.

 • WP-Polls 2.20 Yazılarınıza ve/veya sayfalarınıza kolayca anketler ekleyebilmenize olanak sağlayan bir eklenti(o-kahn‘ın şurada paylaştığı Türkçe dil dosyalarına 2.20 sürümündeki değişiklikleri tercüme ederek ekledim.)
 • WP-PostRatings 1.11 Yazılarınızı ve/veya sayfalarınıza ziyaretçileriniz puan versin.
 • WP-PostViews 1.11 Bir yazının ve/veya sayfanın kaç kere görüntülendiğini ziyaretçilerinizle paylaşın.
 • WP-Print 2.11 Yazılarınızın/sayfalarınızın yazıcı dostu çıktılarını üretmek için bir eklenti.
 • WP-RelativeDate 1.11 yakın tarihleri içinde bulunduğunuz ana göre formatlayan bir eklenti. Dün, geçen hafta vb ifadeler ile daha samimi bir ortam yaratabilirsiniz
 • WP-Stats 2.11 Çok çeşitli istatistikler için bir eklenti.

Tüm eklentiler bir zip dosyası halinde yaklaşık 42 kb tutuyor. Geliştiricisi eklentileri paketlere ekleyebilir de eklemeyebilir de. Ben garanti olsun diye zip dosyasını ekliyorum. Güle güle kullanın.

wp-plugins.zip

“WordPress eklentileri yerelleştirme çalışmaları” üzerine 9 yorum

 1. gerçekten çok iyi olmuş özellikle yazıları türkçeleştirme 2 sorum olcak.
  mesela yazıları oylama eklentisini otomatik her yazıda çıkması için hangi dosyaya hangi kodu eklemeliyiz ? ayrıca tr dosyalarını olduu gibi mi plugin içine atacağız yoksa varolan dil dosyasının adıyla değiştirip mi ?

 2. Wp-stats ve wp-print eklentileri kullanıyorum fakat ingilizce. Türkçe olması çok iyi olmuş.

 3. yaa çok güzel türkçeleştirmişsiniz ellerinize sağlık.

  ama şunu anlayamıyorum; anketimde türkçe karakter kullanınca nedense o karakterler ? oluyor neden böyle bir şey oluyor çözemedim__????

 4. Ben bunun tamamını yüklemek gibi bir aptallık yaptım şu anda üst tarafta hata mesajı alıyorum site açılıyor ama eklentiyi bulamıyorum kapatmak için

 5. Ohbe postwievste sorun varmış eklentileri tek tek ftp,den sildim en sonun postwiesi silince düzeldi :)

Yorumlar kapalı.