AdTech reklamlarını kaldırdım

Özellikle Vodafone ile ilgili yazımda çıkan reklamların, yazdığım yazıya ve yazıya yapılan yorumlara çok ters düşmesi, zaten çıkan reklamlardan memnun olsam bile hatırı sayılır bir gelir getirmemesi (bunda ziyaretçi sayısının da etkisi vardır elbetteki) gibi nedenlerden AdTech reklamlarını siteden kaldırdım.

Son zamanlarda pek de yazı yazamıyorum zaten. Adam akıllı zaman ayırıp daha etkin bir bloga sahip olduğumda reklam konusunu tekrar düşünürüm.

“AdTech reklamlarını kaldırdım” üzerine 25 yorum

 1. Blogun fena değil ama dediğin gibi hatrı sayılır bir gelir adtechden elde etmek cok Zor en iyisini yapmışşın !

 2. Su anda tarih 02-11-2008 ve Saat 02:32 itibari ile 2 saattir http://www.adtech.com.tr sitesi calısmadıgı gibi reklamalrını yayınladıgım sitelerde buna baglı donmalar yasadım.Bence kesinlikle saglam bir altyapı değil.

 3. Şu anda büyük sorun var adtech reklamlarında. Sitelerin açılmasını güçleştiriyor reklamlar kasılmalardan dolayı. Umarım kısa zamanda çözerler sorunu.

 4. son bi kaç gundur baya sorun var adtech de reklamlar bi çıkıyor bi çıkmıyor olan yayıncılara oluyor.

 5. adtech reklamstore ikiside iyi firmalar ama adsense gibisi yok tabikide ikisindede sadece adsensede kesinti yok onada biz kabul edilmıyoruz..!

 6. Adtech bana kazık attı 1 hafta önce oradan reklam aldım 1 hafta içinde 1 doları geçmişti ama bugün bir baktım hesabım sıfırlanmış bende anlamadım 2009,a girdigimizden dolayımıdır yoksa her ay başı sıfırlanıyormu bilmiyorum bende şu an bu yazınızı gördükten sonra kaldırma kararı aldım

 7. caner sıfırlanma değil o, ödeme kısmına geçmiştir o para iyi bakmalısın

  benim de iyi gelirim yok ama zararlı olduğunu düşünmüyorum, belki cahil kullanıcıların arkadaşlık siteleri yüzünden kontorleri gidebilir onu bilemem :D:D

 8. bence adsense iyi değil çünkü kendi sitendeki reklamları bir kaç kere kendin tıklarsan 100 dolar olasıyakadar bişey demiyor kazancın 100 dolara ulaşınca hesabınız silinmiştir diyor çok sinsice sein kazancını cebine atıyor ama kendin tıklamazsan sorun yok

 9. Arkadaşlar aşağıdaki proje benim ADTECH e (fikir10000.com’a) gönderdiğim proje
  fikir10000.com…,ilk üçe giren x projesinde açıkça fikrimi allamışlar boyamışlar. Bizim fikirlerimizi kendileriyle alakası olan, ama bizlerin ispat edemeyeceği birilerine bizlerden habersiz, gizlice veya sözel olarak,peşkeş çekerek eş ve dostlarının ödülleri kazanmalarını sağlıyorlar. Dürüstlük diye bir şey kalmamış. Klasik Türkiye, Vurgunu vur kaç? İlkeden falan bahsetmesin bu firma ne ilkesi. Millete 3 kuruş,5 kuruş kazandırıp hesaplarına yatırmak mı sadece dürüstlük, O dediğin şeyi süperteklif bile yapıyor hemde karşılık beklemeden, istersen yatırma, yatırmazsan kaç günlük ömrün olur sen tahmin et artık, ondan sonra şirket değil küçük bir internet sitesiyle kalırsın ortada, bu firmaların kuruluşu bir fikirle olur, batmasıda fikir üretememekle olur, yani bu arkadaşlar bizlerin fikrini çalsın o fikride üretmesinler onuda bizler üretelim onlarda milyon dolarları götürsünler, buna da biz salak gibi yarışmaya bak ne kadar güzel diyelim…
  ben bu kadar olduğunu düşünmüyordum, Gönderdiğim fikre gülüp geçerler çöpe atarlar diye düşündüm, ama baktımki arkadaşların kafasında şimşek çakmasına neden olmuş ve üzerine kafa yormalarına neden olmuş.
  Neyse sorun değil hepimiz hergün birilerinin bişeylerine el koyuyoruz. onlarda bir fikre el koymuş, önemli değil,

  ve bu fikirlerde büyük firmalara avea,turkcell,vodafone şirketlerine satılacak ama fikrin sahibi bizler hep enayi durumuna düşeceğiz. Türkiyede kendini kalite çemberlerinin en üstünde göstermeye çalışan bu kafalarmı kalite anlayışıyla millete hizmet edecek bunların hepsi kendilerini uyanık zannediyorlar.
  ADTECH denilen şirket 10000 tl ödül verecek ve bunu bizlerden birine verecek mümkünmü herhalde vermek zorunda kalırsa dışarıda döverek geri alırlar noterin olmadığı bir yerde…
  Tabi bizim ispat etmemiz mümkün olmayacak…
  Eğer benden çalınan bu proje 10000 tl ödülü almaya hak kazanırsa çalanda çalındıktan sonra bundan menfaat sağlayanda bu dünyada hayrını görmeyecektir.
  Allah’ın affetmeyeceği günahlardan en büyüğü kul hakkı yemektir. Yiyenlere afiyet şeker olsun. Gerisini onlar düşünsün…

  ADTECH adını böyle değiştirmiş(mesaj sistemli reklamcılık)
  adres: ….fikir10000.com/x.php

  REKLAMLI SMS BEDAVA KAMPANYA PROJESİ

  Bu projenin özeti Cep telefonu kullanıcıları eğer talep ederse gönderdikleri SMS lerin altında GSM operatörünün kontrolünde reklamda yayınlanacak. Bu reklam sayesinde kullanıcılar SMS ücreti ödemeyecek, bu ücret reklam veren şirket tarafından karşılanacak. Reklam veren şirkette bu SMS ler sayesinde istedikleri kadar kitleye ulaşacaklar ve reklamları insanları rahatsız etmeyecek. Tamamen isteğe bağlı olarak seçilebilecek bu SMS türünü istedikleri zaman iptal edebilecek. Sadece SMS gönderirken servis hizmeti sağlayan numara tarafından reklam yayınlansın mı şeklinde bu soru veya seçenek sunulacak, bu seçenekler arasında,bir kez reklam yayınlansın SMS bedava olsun, sürekli reklam yayınlansın SMS bedava olsun, şeklinde seçenekler sunulabilir. Bu seçeneklerden sürekli olan işaretlendiğinde SMS ücreti sürekli ve reklamlı, bir kez işaretlendiğinde sadece o sms için reklam yayınlanacak,sonraki göndereceği SMS ler için aynı soru sorulacak, bir daha sorma seçeneği işaretlendiğinde ayda bir sorulacak şekilde ayarlama yapılacak.
  Bu sayede istenmeyen reklam SMS leri cazip hale gelecek, hem de reklam okumak istenen bir hal alacaktır.

  Örnek SMS:
  Abi Toshiba notebook alıcam ne tavsiye edersin?
  Gönderen Ahmet Karlıkaya

  Gönder: Ahmet’e
  Reklam yayınlansın mı?
  E
  Ok
  Mesaj Gönderildi.

  Mesajı oku:
  Abi Toshiba notebook alıcam ne tavsiye edersin?
  Gönderen: Ahmet Karlıkaya

  Hop İletişim
  Toshiba Notebook Kampanyası
  579 $ dan başlayan fiyatlarla
  Şimdi arayın 02999998090

  Örnek SMS:
  Halacığım,
  Bayramınızı kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.
  Hopcell,
  Bayramınız kutlu olsun.
  Gibi önemli gün ve haftalara yönelik uygun reklamlar ve gönderilen mesaja uyabilecek nitelikte reklam mesajları eklenebilecektir.
  Bu proje geliştirilebilir niteliktedir. Proje sahibi Sibel Işık’tır.

 10. pek olumlu bir gorus yok adtech hakkında ini adense kabul ederde beni ona kullanırım

 11. bu ADHOOD reklam varya öylesine uyuzki adhooh reklama başvuru yaptım 1 haftadır bekliyorum en azından adam kabul ettik veya etmedik der değilmi sakına başvuru felan yapmaya uğraşmayın cevabı felan gelmiyo benim başvurumu koskoca adsense kabul etmiş adtech kabul etmiş adhood cevap bile yazmıyo bu adhooh böyle kaplumbağa hızıyla giderse bir kariyere ulaşamaz daha yeni çbucak silinir piyasadan.

 12. adteck reklammını nasıl kaldıra bilirim yardımcı olurmusnuz kendiliğinden açılıp duruo

 13. en çok kazandıran tabi ki adsense… fakat hesapları kendi kendine kapatıyor. ben Reklamstore’ye güveniyorum az da kazandırsa…

 14. akat hesapları kendi kendine kapatıyor. ben Reklamstore’ye güveniyorum az da kazandırsa…

 15. Ali arkadaşımıza aynen katılıyorum. En iyisi ve en çok kazandıranı Adsense’dir. Türk firmalarından ise Reklamstore en güvenilir 2-3 firmadan bir tanesidir. Ama reklamstore tıklama başına 0,1 ve 0,2 gibi bir oran vermesi tercih edilmesi açısından biraz dezavantaja dönüşüyor.

Yorumlar kapalı.