User Photo – Türkçe (WordPress Eklentisi)

NTV ve ntvmsnbc, blog dünyasına ısındı. ntvmsnbc Blog, Okur Yazar (Ntv Spor), Miss Turkey 2009 WordPress altyapısını kullanıyorlar. Okur Yazar ve Miss Turkey 2009 belki biraz daha blog kavramı dışında olabilir ama ntvmsnbc Blog, ntvmsnbc’nin kurumsal blogu olarak yayın yapıyor. Yakın zamanda ntvmsnbc yazılım ekibi olarak orada da yazılar yazıyor olacağım. Ayrıca NTV ekranlarının yeşillenmesiyle beraber, yeşil bloglar da çok yakında görücüye çıkacak.

Tüm blogların kurulumu ve bakımını ağırlıklı olarak ben üstlenmiş durumdayım(Miss Turkey 2009 hariç, onun kredisi Fatih Murat Eyioğlu‘nun). Tabi bu kadar blog ve çeşit olunca her birinin ihtiyaçları ve istekleri de farklı oluyor. Ben de tüm bu ihtiyaçları ve istekleri karşılamaya çalışırken, hem yeni şeyler öğreniyorum, hem de WordPress dünyasına yeni katkılarım oluyor. :)

Üyelik sistemi olan Okur Yazar sitesinde, kullanıcıların kendi fotoğraflarını yükleyebilmesi, gravatar‘a bağımlı olunmaması gibi bir istek gelince hemen eklenti dizinini araştırdım ve User Photo eklentisini buldum. Eklenti tam olarak ihtiyacımızı karşılıyordu, tek bir eksiği vardı, o da Türkçe olmaması. Yine iş başa düştü diyerek hemen dil dosyasını çevirdim. Her zamanki gibi sizlerle de paylaşıyorum.

user-photo.zip

Mutlu bloglamalar!

Bilgisayarsız Okul Kalmasın!

NTV ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenledikleri Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası‘na destek olmak için, bağlantıya tıklamanız yeterli. Daha fazla destek olmak isterseniz tıkladıktan sonra açılan sayfayı mümkün olduğunca açık bırakın. Sayfa 3 dakikada bir kendini yeniliyor. Firefox ya da tablı tarama yapan herhangi bir tarayıcınız varsa bir tabında açık bırakabilirsiniz.

Bilgisayarlı Eğitime Destek

Bilgisayarlı Eğitime Destek web sitesinden daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kredi kartınızla hemen bağışta bulunabilirsiniz. (Yalnız kredi kartı ile bağış ekranında herhangi bir sertifika bilgisi bulamadım. İşlemlerinizi güvenle yapabileceğinize dair bir not eklemişler fakat benim içim rahat etmediğinden kredi kartı ile bağış yapmadım. Konu ile ilgili görüş ve öneriler sayfasından bir mesaj gönderdim, cevap bekliyorum. Gelen cevabı buradan sizlerle paylaşırım.) Sitede belirtilen hesap numaralarına direkt olarak para yatırabilirsiniz. 444 0 632 numaralı telefondan da bilgi alabilirsiniz.

Bir web siteniz varsa ve siteniz aracılığıyla bu kampanyayı yaymak isterseniz sitenizde yayınlayabileceğiniz bannerlara buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak, sponsorların sayfalarına da bir göz atarsanız en azından bu tip yeni kampanyalar düzenlendiğinde sponsorlar için cazip bir hale getirmiş oluruz. (Şahsen ben Efes Pilsen‘ in sayfasına bir bakayım dedim, iyi ki de bakmışım çok beğendim. Bir biracı olarak bunca zaman neden girmemişim, bu konuda da kendime kızdım doğrusu)