Simple Tagging – Basit Etiketleme

Michael Woehrer tarafından geliştirilmeye başlanan fakat zaman sıkıntısı nedeniyle devredilen bir başka eklenti. Artık yeni adresinde ikamet etmekte olan bu eklentiyi yapacağım güncelleştirme ile beraber Ultimate Tag Warrior yerine kullanmayı planlıyorum.

WP-DB-Backup eklentisinde olduğu gibi bunda da eklentiyi eklerken Türkçe desteğinin olmadığını ama çeviri için gerekli po dosyasının paket ile beraber indirildiğini gördüm. Başlamışken tam yapayım şu işi diyerek bu eklentiyi de Türkçe’ye çevirdim. Sitesinde açtığım bilet ile şu anki geliştiricisine Türkçe dil paketini gönderdim. Kendisi uygun görürse eklenti paketinin içine ekler. Eklentiyi hali hazırda kurmuş iseniz buraya tıklayarak Türkçe dil dosyalarını indirebilirsiniz.

“Simple Tagging – Basit Etiketleme” üzerine 8 yorum

 1. eklentiyi kullanıyorum. şu an için türkçesine ihtiyacım yok ama eminim bir çok kişinin işine yarayacak. elinize, emeğinize sağlık. teşekkürler.

 2. eklentiyi kullanıyorum türkçesi çıktığında onu aktif ederim teşekkürler :)

 3. amo bir sonraki güncellemede Türkçe dil dosyalarını pakete dahil edeceğini yazmış. Yeni sürümü yükleyecek olanlar için güzel bir gelişme.

  Sercan, yazı içerisinde türkçe dil dosyalarına bağlantı var. ZIP dosyasını çekip içerisindeki mo dosyasını WordPress kurulumunun bulunduğu klasörde wp-content\plugins klasörünün altına atarsan yönetim paneli otomatik olarak Türkçe’ye dönecektir. Eğer dönmezse bir kaç kere CTRL+F5 ile tazeleme işlemi yapmayı deneyebilirsin.

 4. simple tagging.php’ de 70.satırda $locale = ‘en_US’;
  $locale = ‘tr_TR’; olarak değiştirlimeli ki Türkçe olsun.
  emeğinize saygı..

 5. Engin bey, söylediğiniz şey tam olarak doğru değil. Eğer wp-config.php dosyanızda

  define (‘WPLANG’, ‘tr_TR’);

  olarak tanımlanmışsa bahsettiğiniz değişikliği yapmaya gerek kalmıyor. Eklenti otomatik olarak Türkçe dil dosyasını yüklüyor.

  Simpletagging.php dosyasında kodu 69. satır ile birlikte ele alırsanız göreceksiniz ki eğer $locale değişkeni boşsa o zaman varsayılan olarak en_US yüklüyor.

  if ( empty($locale) )
  $locale = ‘en_US’;

Yorumlar kapalı.