WordPress 2.6 Türkçe Dil Dosyası (tr_TR.mo)

Uzun bir süredir yazmıyordum. WordPress sağolsun 2.6 sürümünü çıkartarak benim de suskunluğumu bozmuş oldu. Daha önce burada bahsetmiş olduğum gibi, çeviri işlemlerini kümülatif olarak devam ettirme girişimim başarı ile sonuçlandı. Bunun neticesinde WordPress 2.6 Türkçe dil dosyası 2.6 sürümü çıktığı gün hazır oldu. Gönül isterdi ki 2.6 çıktıktan hemen sonra Türkçe dil dosyasını yayınlayayım, tüm gün süren bir toplantı ve arkasından gelen başağrısı nedeniyle bir kaç saatlik uyku ve ancak şimdi dil dosyasını yayınlayabiliyorum.

Buyrun;
Gerekli dil dosyası : tr_TR.mo
Gelecekteki çeviriler için gerekebilecek dil dosyası : tr_TR.po
Orijinal POT kataloğu : wordpress.pot

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, kümülatif çeviriye devam edeceğim. Yukarıdaki adreslerde her zaman için en güncel dil dosyalarını bulabilirsiniz. WordPress 2.7 çıktığında bu sayede hiç beklemeden Türkçe yapılandırmaya sahip olabilirsiniz.

“WordPress 2.6 Türkçe Dil Dosyası (tr_TR.mo)” üzerine 11 yorum

  1. “Şikayetlerinizi bize, teşekkürlerinizi dostlarınıza iletin” :p

  2. Sağolsun arkadaş, uzun süredır aradığım dosyalar sende çıktı. Ben artık umutsuzluğa uğrayıp, az kaldı kendim çevirecektim, türkçe ana dilim olmadığına rağmen.
    Teşekkürler

  3. Merhaba WordPress MU kullanarak bir multi-blog – blog dağıtma sitesi kurdum ayarladım. Kendi eklemelerim ve mevcut dil dosyalarını kullanıyordum ama sizinki daha iyi ve fazla bölümü çevirmiş. Ama sanırım bu dil dosyası sadece normal WordPress için. MU’yu tam anlamıyla Türkçe’ye çevirecek bir dil dosyası var mı?

  4. sayın yetkililer ben yaklaşık1985.yılından buyana kamilkoç a senpatim var.çünkü kamilkoçsöförlerinden okadar çokbüyüklerim vardıki onun için kamilkoç banahep bizimmiş gibi geliyor !not.öncelikle bartına başladıgınız için çok teşekür ederim rahat hatda görmek isteriz ben haftada 3veya 4 kez araçlarınızdyım işnedeniyle marmara bölgesinde yolculuk yapıyorum yanız şunu bilmeniz gerekmiyormu?aracınız örnek izmirden geliyor bursada inmiş olan yolcuların yerine bindigizde giden yolcuların çöpleri.servizmasasının halini görmenizi isterdim ben ist da oturuyorum bursa terminaldeki yazanede bulunan ilgi ve müşteri davranışına saygı yaduydugum laz abiye saygılar personelinizin genelinin böyle ilgili olmasını temenli ederi bu yazdıklarım uyarı amaçlıdır saygılar sunarım kamil koç yolcusu.

  5. Bildiğiniz gibi 2.7 nin de tr dil dosyası çıktı. ancak ben .mo uzantılı tr dosyasını nereye atacağımı bulamadım. aydınlatırsanız çok sevinirim.

    1. wp-content klasörünün altında languages diye bir klasör olması gerekiyor. Bu klasörün altına atmalısınız. Eğer languages klasörü yoksa siz de yaratabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.