Kamil Koç web sitesini yenilemiş

İki ay kadar önce sizlere, tatil planları yaparken Kamil Koç web sitesinde yaşadığım olumsuz deneyimlerden bahsetmiştim. Farkettim ki Google da Kamil Koç‘u sorguladığınızda yazmış olduğum yazı birinci sayfada, 5 ya da 6 sırada çıkıyor. Bunun da etkisiyle olsa gerek ilgili yazıya bir çok yorum eklendi. Kamil Koç’un seyahat kalitesi ile ilgili bir yorum yapamam. Çünkü daha önce Kamil Koç ile seyahat yaptıysam bile şu an hatırlamıyorum ama son yazdığım yazıdan bu yana Kamil Koç web sitesinde köklü değişikliker olmuş. İşte bu konuda yazabilirim.

Geçen sefer ilk golü YolKart uygulamasından yediklerini yazmıştım. Rövanş maçı olarak nitelendirebileceğim bu yazıda bu golün karşılığını vermiş sayılırlar. Şu an online sefer sorgulaması için YolKart zorunluluğu bulunmuyor. Rezervasyon ve Satış işlemleri için gerekiyor. Bu da gayet mantıklı. Yeni sitede YolKart Başvuru Formu henüz yapım aşamasında olsa da, 1,5 ay içerisinde tüm sitenin değiştirildiğini göz önünde tutarak geçen seferki kadar acımasız olmamaya karar verdim. :)

Firefox uyumluluğu ve Sefer Arama sayfasındaki(yeni adıyla Online Sefer Sorgulama) Tarih problemiyle ilgili de gerekli çözümler web sitesinde uygulanmış. Kamil Koç’un yeni web sitesi Firefox ile rahatça gezilebiliyor. Online Sefer Sorgulama Sayfasında, tarih girişi için güzel bir uygulama kullanılmış*. Kalkış yerini seçtiğinizde AJAX kullanılarak Kalkış yerine göre seçebileceğiniz varış yerlerinin listelenmesi, sorguyu gönderdiğinizde yine AJAX kullanılarak sonuçların aynı ekranda dönmesi sefer sorgulama işlemini oldukça kolaylaştırmış. Ekrana dökülen sonuçlardan sefer numarasına tıklayarak da ilgili sefer ile ilgili gerekli detay bilgiye ulaşabiliyoruz.

Farkettiğim bazı ufak ayrıntıları da yazmadan geçemeyeceğim;
İletişim bölümündeki Öneri ve Şikayetleriniz sayfasındaki TC Kimlik No sorgulamalı Form uygulaması yabancı uyruklu vatandaşların öneri ya da şikayette bulunamamasına yol açabilir. TC Kimlik Numarası sorgulaması, formu gönderenlerin gerçek insan olmasını kontrol amaçlı konulan bir uygulama ise daha farklı metotlarla bu doğrulama sağlanabilir*. Sitede bir doküman tipi (Document Type) belirtilmemiş olmasına rağmen kaynak kodlarında bakarak HTML 4.01 ile bir geçerlilik testi yaptığımda 40 uyarı ile karşılaştım. Çok fazla olmasa da umarım yakın zamanda daha geçerli bir kodlamaya geçiş yapılır.

Web sitesinin yenilenmesinde yazmış olduğum yazının ve altına eklenen yorumların ne kadar etkisi olduğunu çok merak ediyorum. Geçen sefer yaptığım gibi bu sefer de Kamil Koç yetkililerine bu yazıyı göndereceğim. Umarım konuyla ilgili bir cevap alabilirim. (Malesef geçen sefer herhangi bir cevap alamamıştım)

“Kamil Koç web sitesini yenilemiş” üzerine 98 yorum

 1. selamlar kaptanlarınıza sigara içme yasağı getirmişsiniz ama adamlar zaten tiryaki içmeyince dikkatleri dağılıyor bence içsinler ama gecelei iki adet sigara kimseye bişey yapmaz

 2. BEN KAMİL KOÇTA HOSTLUK YAPIYORUM VE BİR YANLIŞLIĞI DÜZELTMEK İSTİYORUM BURADA BAZILARI ŞOFÖRLER 24 SAAT ARAÇ KULLANIYOR DEMİŞLER KESİNLİKLE YALAN BİR ŞOFÖR EN FAZLA 24 SAATTE 9 SAAT ARAÇ KULLANABİLİR BU BÖYLEDİR VE HİÇBİR ZAMANDA BU KURAL İSTENSE DAHİ İHLAL EDİLEMEZ BAZILARI HOSTLARIN İNSAN OLDUĞUNU UNUTUYOR GALİBA VE DURMADAN YİYECEK İÇECEK İSTEYİP DURUYOR EVET BUNU YAPMAK BİZİM GÖREVİMİZ FAKAT BAZILARI 30 YTL VERİP BİLET ALIYORLAR VE OTOBÜSÜ SAHİPLENİYORLAR KİMİSİ 5 TANE KEK ALIYOR AÇ GÖZLÜLÜK YAPIYOR ZATEN İSTESEDE O KADAR KEKİ YİYEMEZ BU ARADA RAHAT HAT OTOBÜSLERİNİN HEPSİ MAN FORTUNADIR VE 2006 MODELDİR BANA GÖRE KAMİL KOÇ TAKİ EN KÖTÜ OTOBÜSLERDİR ÇOK FAZLA SARILIYOR MOTOR SESİNİ İÇERİ ALIYOR FORTUNALAR SİZE TAVSİYEM SETRA İLE SEYAHAT ETMEYE DİKKAT EDİN ÇÜNKÜ SARSINTI YOK SES YOK KOLTUKLARI RAHAT HAT GİBİ DEĞİL AMA FORTUNADAN DAHA RAHAT SETRALAR…

  1. hakan, host oldugunu soylemıssın dogrudur. bende hostluk yapıyorum yaz tatıllerınde.. fakat 2 senedır kamıl koc bunyesınde calısıyorum ve sunu bılıyorum rahat hatlar kamıl kocun gozbebegıdır ve setralardan daha konforludur.. bır kere setra dedıgın arac bırak yolcuyu personel ıcın bıle rahat degıl.. kamıl koc bunyesınde calısmaktan cok memnunum hakkımı alıyorum ve gerek personle mudurlerım gerekse otobus kaptanları ıslerını gayet ıyı yapıyorlar ve calısana ezıyet etmıyorlar… degıl 80 yıl dunya dondukce kamıl koc yasayacaktır

  2. ya bn 06.07.10 antlyadan istnbula gden 19.00 saatli kamilkoç arabasına bndm bu trhte ve busatte çlışan servs memurlarını bulablrmsn ?

 3. ben fatih civarında kamil koc şubenızde calışmak istiyorum tecrübem var

 4. en güvenilir firma diye kamil koçu tercih ettim ama hiç hoş olmayan bir olayla karsılastım.10eylülde antalya otogardan gidiş dönüş bilet aldım izmire.26eylül izmirden antalyaya 5ekim antalyadan izmire.fakat biletlerim bilgim dışında 18eylülde iptal edilmiş.iptal eden personel müdürünün talimatıyla iptal ettigini söyledi.acıkcası böyle birşey nasıl olabiliyor hala anlamıs değilim.benim bilgim dısında biletlerim nasıl iptal edilebilir????ben biletlerimin iptal edildiğini tesadüfen öğrendim.26eylülde saat20de izmir otogara gidecektim ve orada kalacaktim çünkü biletlerim benden habersiz iptal edilmiş.bir kişinin sorumsuzluğu bütün firmaya yüklenirmi bilmiyorum ama acıkcası güvenim sarsıldı.olacak birşey değil çünkü.

  1. selam arkadaşlar ben host sinan 5 senedir kamil koç host luk yapıyorum cok güvanlı şirket a.e.o

 5. kamilkoç çok iyi bir firma bence çünkü her otobüste yemek hizmeti kamilkoç kadar değil üstelik kamilkoçla bodrum yolculuğumuz gidiş-dönüş çok rahattı tüm yolculuklarımızı kamiloçla yapacazzz :)(: ama otobüslerinizi neoplan yapınn yhaw bide biletler 20 olsun ankara biletleri çok iyi kamilkoççç

 6. Ben 1976 manisa salihli doğumluyum.Açıköğretimden orta ve liseyi azmimle bitirdim.29yasımda Cumhuriyet ünv.kazandım.Süt teknikeriyim.
  İş bulamıyorum deneyimsizliğimi ve yaşımı sorun yapıyorlar.Kendimi geliştirdim ve iş deneyimim vardır.Kendi ayaklarının üzerinde
  durmaya çalışan bir bayanım.Koç un bünyesinde çalışmak istiyorum.
  saygılar

 7. 11-10-2008 tarihinde kamil koç firması ile 19:15 arabası ile muğladan istanbula seyahat ettim.. Rezillik diz boyuydu.. Yıllardır kamil koç firmasından başka firmayı tercih etmem ( güzergahları uygun düştükçe) 34 ez 0005 aracınız bu.. Traktörden frkı yok.. 12 saatlik yol işkence gibi geldi.. Bir otobüsün heryerinden sesmi gelir allah aşkına? Mola yerlerinizde değişmiş.. Ototbüs içerisinde tv açılmadı, gerekçe olaraksa kulaklık sistemi kurulu olması gerekiyormuş.. O sebepten açmıyorlarmış.. Madem gerekli neden tüm otobüslerinize uygulamıyorsunuz??? Böyle saçmalıkmı olur.. Samıt gibi 12 saat yol gittik..

  Ayrıca muavinlerinizin kravat takma gibi bir alışkanlıkları yok sanırım?? Ne giderken nede dönüş sırasındaki otobüsteki muavinler kravat takıyordu.. ( kravatıda geçtim, insan ilişkileri sıfır, bu kadr mı hanzo olunur allah aşkına)

  Uzun lafın kısası Bir daha kamil koç mu aman tövbe!!!! Size iyi sallamalar.. Yok iyi firmaymış hizmeti, personeli iyiymiş.. Geçin bu ayakları.. Rezilsiniz rezil..

 8. 19 ekim 2008 günü saat 19 da Alanyadan Antalya ya yolculuk yaptım bana iki saat demelerine karşın o kadar yere uğradılar ki ben bile hatırlamıyorum serik de aşağı inerek ne kadar bekliyeceklerini sordum onlarda çok ukala bi tavırla onlara nasıl bir güzergah verildiyse ona uymaları gerektiğini söylediler fakat kendi kendilerine söylenp durdular önce sesimi çıkarmadım fakat aracın içinde yan taraftaki bi bayanda geç kaldıklarını bildirince iş çığrından çıktı çok sert ukala tavırlarla terbiyesizlik yapmayın diyerek bayanı uyardılar ben ise antalyadan 21 ısparta aracına calkaya denen ıspartaya ayrılcak noktadan bineceğimden yetişemiyeceğimden zatentelaşlıydım tepkiler bana karşı da çok büyüdü inerken de beni azarlayarak indirdiler ve ben saniye farkıyla otobüse yetiştim hatta firmayı aradığım sırada otobüsün gitmiş olduğunu söyledi tam konuşurken otobüsüm geldi ve ben yetiştim ayrıca o otobüsteki hostunuza da teşekkür ediyorum neşeli tavırları ve güleryüzüyle benim sinirlerimi rahatlattı. şunu anladım ki olay sizden kaynaklı değil ama yanınızda çalışan arkadaşlarınızı çok dikkatli seçmeli ve kontrol etmelisiniz bu tip insanlar kişiyi değil firmayı suçlamaya başlıyorlar.Umarım şikayetlerimiz dikkate alınır .

 9. kamil koç hastasıyım bursa doğumluyum kaptan olmak istiyorum tabiki çevren varsa oluyor yoksa olmuyor forum duldurdum ama yanıt gelmedi ne yapmam gerekiyor derdimi kime annatayım bilmiyorum saygılar …

 10. Dün saat 14 deki İzmir’den Isparta’ya giden 32 EH 535 plakalı otobüsünüzle Nazilli’ye geldim.Servis elemanı Cem Ulusoy’a güler yüzlü hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum.

 11. Sayın Kamil KOç Firması yetkilileri: Kim ne derse desin. Aldırmayın demiyorum. Mutlaka gereğinin yapıldığına inanıyorum .
  Bu vesileyle çok gecikmiş bir teşekkür ve bu gecikmeden dolayı da Bursa Terminali Halkla İlişkiler Bölümünde görevli Selçuk ve Mustafa beylerden özür diliyorum.
  Firmanızın Bursa Terminalişnden 27/10/2006 tarihinde Karacabey’ e gitmek için bilet aldıum bayram arifesi yoığunluğu nedeniyle bagajımı başka bir otobüsünüze vermişim., kendim başka bir otobüse binmişim. Bagajlar numaralı etiketliydi. bu uygulama o zaman birçok firmada yoktu. Yukarıda isimlerini verdiğim yetkililer bu konuyla okadar yakından ilgilendiler ki. Açıkçası ben bayram kalabalığında bagajımın kaybolmuş olmasını olağan kabul ederken bayramın hemen bitiminde bagajlarım Bursa Terminali Halkla İlişkiler servisince tarafıma noksansız olarak teslim edildi. Bu nedenle Firmanıza ve adı geçen görevlilerin yakın ilgilerinden dolayı Teşekkür ve tebriklerimi acizane sunmak isterim.
  o tarihten beri de gideceğim ytöne Firmanızın seferi varsa firmanızı tecih ediyorum. Saygılarımla.

 12. merhaba benim adım veysel bende kamil koç taseyhat ettim ama bende kamil koçta seyhat etmek istemiyorum hostluk yapmak istiyorum biraztecrübem var

 13. kamil koç hastasıyım bir kere ısparta petrole bindim kendimi kesicektim hiç rahat otobüs yok tek rahat otobüs KAMİL KOÇ

 14. adım hamdi 10 yıldır şöförum şehirler arası çalışıyorum iş arıyorum çalıştıqım şirketler metro turizm pamukkale efe turizm izmit seyahat

 15. ıyı calısmalar ben ızmır garajında 10 yıla yakın pamukkale turızm de calıstım ve suan 3 aydır calısmıyorum hep ıcımden gecen bır gun kamıl koc a gırıp ordan emeklı olmak yasım 30 izmirde yasıyorum ve sızın gıbı kalıtelı bır fırmada calısmak ıstıyorum rezervasyon ve bılet satıs bolumunde eger uygun gorursenız .saygılar

 16. iyi çalışmalar en son 7 mart ta ankaraya gittik Saat 02:30 arabasına bindik, ve muavinlerinizden hiç memnun kalmadık onlara karşı ilgi ve alakanın gösterilmesini istiyorum ama dönüşte ise 8 Mart’ta 20:30 arabasına bindik bursaya gitmek için orada çalışan arkadaşlarımızdan çok memnun kaldım.Onlara da gerekli ilginin gösterimlesini rica ederim.Memnun kaldığım arkadaşı da tebrik etmek isterim açıkcası bide sizlerde çalışanların isimlerini falan görebilsek ulaşmak daha kolay olcak onlara gene de sizden kamil koödan başkasını tercih etmem, keşke hepsi aynı olsa hepsi aynı alakayı gösterse

 17. Ben başka bir firmayla seyahat ediyodum genelde.bu haftasonu istanbul kuşadası gidiş dönüş kamil koçu tercih ettim.diğerlerine göre daha uzun sürdü.11 saatte vardım.Ama sık sık mola vermesi iyi aslında çünkü çok uzun yol.Ayrıca muavinlerde çok ilgili çok beğendim.Tek beğenmediğim yönü şoför çok hızlı gidiyo.Gecenin o vakti kamyonları falan sollıyım diye uğraşıyo bundanda tek ben değil birsürü yolcu rahatsız oldu ama onun dışında herşey güzeldi.

 18. 30 martta 19.00 da turgut reisden kalkan ve istanbula giden otobüse 23.00 da kuşadasından bindim.Muavinden çok memnun kaldım.Gidişimdeki muavindende memnun kalmuştım.İstanbul Bodrum seferlerinde hep onlar mı vardır acaba?

 19. Hepimiz bir şeylerden şikayet ediyoruz.Acaba kendimiz aynaya bakıyormuyuz.İstediklerimiz olmadığı için mi?sorun oluyor veya isteklerimiz yapıldığı içinmi sorun olmuyor? seyahat edilebilecek ve
  çalışabilecek tek firma ben bence

 20. 15/04/2009 tarihinde hostunuzla olan bir şikayette bulunup telefon numara mızıda bıraktığımız halde hiçbir ilgilenen olmadı bir bursalı olarak antalyadan yaptığımız şikayete niye cevap verilmediğine hala şaşıyoruz 3seferdir aynı olaylarla karşılaştık ama firmanızın (tercih ettiğimiz)bir firma olduğu için duyuru yapmamıştık ama son olay bardağı taşırdı 16/04/2009tarihinde saat1300civarlarında4440562ye antalyadan yaptığım bir müracaata hala cevap alamamamınüzüntüsü içerisindeyim uzun yılların bir deneyimi olarak bir öneride bulunayım UNUTMAYIN BİRKİŞİ 10 KİŞİ GETİRİRSE 100KİŞİDE GÖTÜRÜR olayın maduru (15/04/2009 tarihli saat 19.00da bursadan antalyaya hareket eden 20numaralı yolcumuzdur) karar sizin ilgilenebilir veya ilgilenmiyebilirsiniz şey pardon buarada unuttum bana telefonda sesin kayıta alındığını söyleyip benden 2telefon numarası alan bayanın olyın neticesini bana bildirmesini hala bekliyorum

 21. kım ne derse desın kamil koç fırması özellıkle rahat seyahat gencelrın tercıh ettıgı süper bır fırsat bence ben antalyadan 3 ayda bır ızmıre gıtmekte olan bır yolcuyum ve cıktıgı gunden berıde rahat hattı kullanıyorum temmuzun 3 sabah rahat hatla gene ızmıre gıdıyorum ben herseyden cok memnunum bır hostunuz man rahat hattın aracın koltugu harıcınde motor sesı alıyo gıbı seyler yazmıs bence yalan o otobuste sadece bıraz yuklendıgınde senı koltuga yapıstırıp o omotor sesını bıle ugultuyu dınlemeyen yeterlı

 22. bn kaç yıldır kamil koçla yolculuk yapıyodum ama dünkü hostun davranışlarından dolayı bir daha kulanmayı düşünmüyorum biz paramızla rezil oluyoruz sanki omuzlarında taşıyolar gerekli işlemleride yapıcam bu davranışlar kimsenin yanına kalmicak

 23. 09.08.09 tarihinde ıspartadan-ankaraya gelmek için kamil koç u tercih ettim. 15.30 da hareket eden otobüs 1.30 saat sonra arızalandı 4 saat yolda bekledik ne bir otobüs gönderildi, ne de 4440562 deki müşteri yeykilileri geri döneceklerini belirtmelerine rağmen geri döndüler .yaklaşık 03.10 da eve girebildi ve hemen yazıyorum. kamil koç yetkilileri dilerim müşteri hizmetlerndeki kayıtları dinliyorsunuzdur. müşterinize verilen cevaplardan haberiniz vardır… bir daha kamil koç un önünden bile geçmem.

 24. ben kamil koc fırmasında servıs memurlugu yapıyorum ve bu ısı bu fırmada yaptıgım ıcın mutluyum.sebebı kamıl koc un musterılerıne gosterdıgı hassasıyetı bızlerede gostermesı,tabiki buda bızım calısma anlayısımızı son derece makul hale getırıyor ve musterılerımıze guven dolu bı hızmet sergılıyoruz…kamil koç olmasaydı ben bu meslegı yapmazdım…

 25. kamil koç bence türkiyenin en iyi firmasıdır biz daha iyiyiz diyen varsa gelsin ve ispatlasın görelim

 26. bence kamil koç en ama en iyi otobüs firmasından biri.ben çok sewiorum kamil koç firmasını yolculuklarımın hepsini kamil koç ile yaptım tüm kamil koç çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ediorum.

 27. yarın baslıcam k. koç a diger bütün firmalara gidebilirdim fakat hiçbirinin ssk sı ve anlayışı k.koç un yarısı kadar bile degil kimse kimseye iş konusunda bukadar yrd olmaaz eger basarılı olursam ki olcam insallah marmara bölge müdürlügüne kadar yükselmek istiyorum insallah

 28. Ben emekli tecrübeli e sınıfı ehliyetli src ve psiko teknik belgeli servis şöförüyüm firmanızda çalışmak istiyorum bilgilerinize sunarım ihtiyaç dahilinde ararsanız sevinirim saygılarımla.

 29. bn 06.07.10 antlyadan istnbula hareket eden saat 19.00 ootobüsüne bndm servis elemanlarından çok memnun kaldım .. ve bu otobste çalışan kişiyi bana bulabilirmsnz.? ltfen ! kamilkoçta çlşnlar vrdr onlr bliosa cvp versnler

  1. tugce hanım bende bır kamıl koç personelıyım ve bu ıstegınızın olması o servıs memurunu zor duruma sokabılır :) saygılarımla

  2. ben o tarıhde kamıl koc da ıdım…hostum….su host u tarıf etsene bı bakım fızıksel olarak …belkı tanırım… yoksa benmıyım lan :DDDD

 30. Merhaba Arkadaşlar Firmanızda Hostluk Yapmak İStiyorum Daha Önce Yapmadım Ama Ben Yapmak İstiyorum Çocuklugumdan Gelen Bir Heves Vardır İçimde Lütfen Bana Cvp Gönderin .

 31. merhaba arkadaşlar firmanızı çok beğeniyorum tüm yaptığım yolculuklardan memnun kaldım hostluk yapmak istiyorum cvb nızı e-posta adresimime göndermenizi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 32. merabalar.. aranızda yetkili kişiler varsa bana yardımcı olabilirmi host ilanları hakkıında bir arkadaşım için başvuru yapabilirmiyim bu firmaya ama nasıl olacak bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirm .. şimdiden teşekkür ederim …

 33. öncelikle iyi günler bu yorumlar ne kadar dikkate alınır bilemiyorum ama yine de yazma gereği duydum .Öğrenci olmam dolayısıyla kamil koç la seyahat etmekteyim .otobüslere diyeceğim birşey yok gerçekten son derece konforlu fakat bazı hostlar kesinlikle hepsini katmıorum içlerinde kibar ve işini doğru yapanlar vardır tabikide fakat bazıları çok kaba ve duyarsızlar.12 saatlik yolculuk boyunca koltuğumdaki tv bozuk olmasına rağmen hiç bir çaba harcanmadı ve kaba cvplar verildi başka bir yolculuğumda bavulumun kulubu koparıldı.ve en son olay gecen hafta kamil koç yazahanesinden bilet almaya gittiğimde oradaki hanımefendi daha o ay için bilet satımı başlamadı dedi 2 gün sonra gittim biletler bitmiş bu durumu anlatığımda o bayanın yeterli bilgiye sahip olmadığını söylediler.bu kadar olay karşısında hala kamil koçu tercih etmemin tek nedeni ise mecburiyet (güzergahlar ve az sayıda otobüs firmasının bulunması )saygılarr

 34. merhaba ben işim gereği çok fazla seyhat edıyorum istabul aliboykoy şübenızden neden dır bılmem ama eskı personellerın hıç bırısı yok hele bı varkı gürkandı sanırm on numara bır personel yetkılilere seslenıyorum lütven o kişiyı gerı verın teşkler

  1. haklısınız ne o eskı personeller kaldı ne de o eskı kamıl koc…eskıden hersey guzeldı.2005 2009 arası.. biri bana o yılları versın :(

 35. 13 Mart 2012 salı gecesi saat 24.15 otobüsü ile İstanbul’dan Afyon’a hareket ettik. 22 arkadaşım vardı. Oruçoğlu termal otele gidiyorduk. Bozüyük- Kütahya arasında yoğun kar yağışı ve tipi vardı. Yollarda kayan tırları gördükçe yüreğimiz ağzımıza geldi. Fakat Kamil Koç kaptanlarının becerisi , tecrübesi ile Afyon’a girdik. Ömrümüzde böyle bir havada yolculuk etmemiştik. Tekrar tekrar kaptanlara ve Kamil Koç otobüs firmasına sonsuz teşekkürler ediyoruz.

 36. bende bırını sorabılırmıyım o zaman hanı bulabılıosanız ole :Dbnde hazıran ayında 18 gıbı heralde hatrlmıorm ıstanbuldan donus yaptm 23 45 otobusıyle hatta kopru kapalı oldugu ıcın rotarlı geldı 1 gıbı yola cıkmıstık..bende muavınden muthıs elektrık aldım adıda kaan..dı bulabılıosanz ıyı olur yane :D

 37. bende bir hosta ulaşmak istiyorum günlerdir delirdim nolur biri yardim etsin kamil koçta çalişiyor ?

 38. bende bir hosta ulaşmak istiyorum günlerdir delirdim nolur biri yardim etsin kamil koçta çalişiyor ? lütfen cevap verin lütfen..

Yorumlar kapalı.