Dünya Görüntüleme Sistemlerine Devam: Yahoo! Maps Beta

Daha önce burada Dünya Görüntüleme Sistemleri hakkında bir şeyler karalamıştım. O zamanlar Yahoo! Maps henüz Google Earth ve MSN Virtual Eearth ile aşık atacak durumda değildi. Yine de biraz bahsetmiştik kendisinden. Geçen süre içerisinde boş durmamışlar ve Yahoo! Maps Beta ile benzer bir teknolojiyi hizmete sunmuşlar.
Okumaya devam et Dünya Görüntüleme Sistemlerine Devam: Yahoo! Maps Beta

Yoksa ay peynirden mi oluşmuş?

http://moon.google.com adresinden 20 Temmuz 1969 tarihinde aya yapılan ilk başarılı inişin şerefine Google Maps arayüzü ile hazırlanmış NASA imajına ulaşabilirsiniz. Bu adres mim olarak ya da bildiri olarak bir kaç kere bildirgeç’ e konu olmuştu. Bugünkü konumuz ise, bu sistemde en yüksek yakınlaşma derecesinde karşımıza çıkan sürpriz hakkında. Okumaya devam et Yoksa ay peynirden mi oluşmuş?

Dünya görüntüleme sistemleri; Google Maps, Google Earth ve MSN Virtual Earth üzerine

Dünyamızı görüntüleyen sistemler ile bir şekilde sürekli alakadar oldum bugüne kadar. Geçmişte bulduğum sistemler ve bugünki sistemleri karşılaştırmak ve incelemek için biraz vakit ayırdım. Umarım sizin de ilginizi çeker.

2002′ de bu adresi bulmuşum. Benzer bir sistem ile Ay’ a da bakabiliyorsunuz. Yine o zamanlar yaptığım araştırmalarda Living Earth ve Earth Viewer adlı iki uygulamaya daha ulaşmışım.

Okumaya devam et Dünya görüntüleme sistemleri; Google Maps, Google Earth ve MSN Virtual Earth üzerine